Grupa Qantas tworzy Akademię Pilotów

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
26 lutego 2018 09:27
Australijskie linie Qantas tworzą "Akademię Pilotów" zdolną do szkolenia nawet 500 pilotów rocznie. Celem akademii jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowanych członków załogi.
Reklama

Oczekuje się, że "Akademia Pilotów" grupy Qantas rozpocznie działalność w 2019 roku. Obiekty treningowe mają być zlokalizowane w regionalnej części Australii, aby zapewnić przyszłym adeptom sztuki latania łatwy dostęp do wolnej przestrzeni powietrznej. Początkowy wkład na rozpoczęcie inwestycji ma oscylować w granicach 20 mln dolarów.

- Linie Qantas są dumne ze swojej historii posiadania jednych z najlepszych pilotów na świecie. Tworząc akademie chcemy zachować tą tradycje i mieć pewność, że posiadamy wykwalifikowane załogi w standardzie naszej grupy - powiedział Alan Joyce, prezes grupy Qantas.

Według Boeinga w ciągu najbliższych 20 lat cały świat będzie potrzebował około 640 tys. dodatkowych pilotów. Największe zapotrzebowanie, bo aż 40 proc., odnotuje Azja i Pacyfik - Ten poziom wzrostu sprawia, że akademia jest kluczowa nie tylko dla nas ale także dla całej Australii i naszego regionu - dodaje Joyce.

Według Joyce'a utworzenie akademii będzie przewagą linii nad konkurencją w regionie. Przewoźnik będzie mógł szkolić pilotów dla innych linii lotniczych, posiadając największą tego typu szkołę na półkuli południowej.


Początkowo akademia szkoliłaby około 100 pilotów rocznie na potrzeby grupy Qantas, w tym linii Jetstar i regionalnego przewoźnika QantasLink. W zależności od zapotrzebowania branży lotniczej, liczba odpłatnie szkolonych pilotów rocznie mogłaby wzrosnąć nawet do 500.

Do akademii będą mogli dostać się licealiści i absolwenci szkół wyższych z dobrymi wynikami w nauce. Po 18 miesiącach nauki stacjonarnej, lekcji na symulatorze oraz rzeczywistym szkoleniu w locie, uczniowie otrzymywaliby dalsze szkolenie na danym typie samolotu, którym będą latać na drugim fotelu obok doświadczonego kapitana.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama