Emirates: Pięć lat lotów do Polski

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
06 lutego 2018 17:51
12 komentarzy
Linie lotnicze Emirates świętują dzisiaj (6.02) piątą rocznicę otwarcia połączenia Warszawa-Dubaj. W chwili uruchomienia lotów w lutym 2013 roku Polska została 129. kierunkiem w międzynarodowej siatce połączeń przewoźnika.
Reklama

Od momentu uruchomienia połączenia linie przewiozły na trasie między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską ponad 975 tys. pasażerów, wspierając rozwój biznesu, handlu i turystyki w tych krajach. Obecnie linie zatrudniają około 740 Polaków, w tym 667 członków personelu pokładowego i pilotów.

Początkowo połączenie realizował airbus A330, który w ciągu pierwszych 6. miesięcy przewiózł na trasie przeszło 78 tys. pasażerów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem w listopadzie 2015 r. przewoźnik wprowadził boeinga 777-300ER o większej zdolności przewozowej, który do dzisiaj cieszy się popularnością wśród pasażerów.


Cieszymy się, że w ciągu minionych 5. lat zaobserwowaliśmy znaczący wzrost liczby pasażerów korzystających z naszego codziennego połączenia, którzy mieli okazję poznać nasze wielokrotnie nagradzane usługi i port macierzysty Emirates w Dubaju. Oferujemy mnóstwo niezwykle atrakcyjnych kierunków turystycznych – szczególną popularnością wśród Polaków cieszą się Bangkok, Hanoi, Denpasar, Ho Chi Minh, Hongkong, a także wyspy takie jak Seszele, Mauritius czy Malediwy. W nadchodzących latach zamierzamy dalej oferować naszym polskim klientom jak najlepsze usługi i wybór połączeń, a także wspierać rozwijającą się turystykę i możliwości handlowe w Polsce – powiedział Maciej Pyrka, country manager Emirates na Polskę.

W ramach operacji SkyCargo linie Emirates zapewniają przedsiębiorcom w Polsce i Zjednoczonych Emiratach Arabskich połączenia niezbędne do transportu towarów. Od chwili uruchomienia połączenia do końca grudnia 2017 roku na trasie przewieziono blisko 35 tys. ton cargo. Obecnie wśród najczęściej importowanych towarów znajdują się akcesoria odzieżowe, artykuły elektroniczne, sprzęt medyczny i narzędzia. Najważniejsze produkty eksportowe to m.in. leki, kosmetyki, żywność (w tym zwłaszcza świeże owoce) i części samochodowe. Ponadto polski zespół SkyCargo oferuje specjalistyczne usługi przewozu towarów nietypowych m.in samochody sportowe czy wiatrakowiec Xenon.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5faa9 2018-02-08 13:44   
gość_5faa9 - Profil gość_5faa9
Niestety, poziom komentarzy świadczy o czytelnikach i użytkownikach tej strony.

Co do EK to dobrze że są u nas, w Krakowie jeszcze długo ich nie będzie, jest FlyDubai. Ale faktem jest, że jeśli polski przewoźnik dalej będzie utrzymywał politykę bezsensownych umów to w Polsce mało będzie się co rozwijać w lotnictwie, stolica też straci na tym.
gość_b7ff1 2018-02-08 08:02   
gość_b7ff1 - Profil gość_b7ff1
@piorun Dlaczego osoby dobrze życzące KRK nazywasz "oszołomami"? Nie zgadzam się z takim określeniem!!!
Temat artykułu "Emirates: Pięć lat lotów do Polski" co za tym idzie mozna pokusić się o stwierdzenie, że po WAW czas na KRK, który ma olbrzymi potencjał i możliwości do wykorzystania. W KRK bardzo mile widziany byłby również Emirates z dobrymi cenami ;-)

Trzymam kciuki za rozwój Krakowskiego lotniska, bo potencjał jest olbrzymi i jak dotąd słabo wykorzystywany przez naszego przewoźnika LO, a inni operatorzy FR czerpią kolosalne zyski.
Wiele osób z regionu planując wyjazdy urlopowe sugerują się siatką bezpośrednich połączeń z lotniska w KRK.

Dla niedowiarków :-) chciałbym widzieć ich miny jak Emirates wejdzie do KRK. Zresztą Fly Dubaj już jest myślę, że wszystko przed nami. Pozdrawiam
gość_06c6e 2018-02-07 15:25   
gość_06c6e - Profil gość_06c6e
gosc_b09e4: LOT nie blokuje A380 Emirates ze względu na konkurencję w przewozach, lecz ze względu na konieczność zmian w terminalu i utrudnionej operacyjności dla siebie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama