×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


#SGAirShow: Airbus planuje zwiększyć produkcję A320


Airbus przygląda się możliwościom poprawy wskaźnika produkcji samolotów A320. Jednak ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Sukces produktu A320 zmusza nas do spojrzenia na wszelkie możliwości rozwoju, które musimy poprawić. Nie doszliśmy jeszcze do żadnych wniosków, ale jest to kwestia, której się bardzo uważnie przyglądamy - powiedział Eric Schulz, dyrektor handlowy Airbusa na konferencji prasowej podczas Singapore Airshow.


Był to pierwszy publiczny występ w nowej roli Schulza, zastępcy legendarnego szefa sprzedaży Airbusa  - Johna Leahy'ego, który przeszedł na emeryturę w zeszłym miesiącu. Po raz 15. z rzędu, liczba dostarczonych przez Airbusa samolotów w danym roku wzrosła, osiągając rekordową liczbę 718 maszyn dostarczonych do 85 klientów w 2017 r.

Liczba dostarczonych samolotów jest o ponad 4 proc. wyższa niż w 2016 r., kiedy firma dostarczyła 688 maszyn oraz o 22 proc. wyższa od liczby dostaw w 2012 r., kiedy było ich 588. Wynik ten nie jest jednak tak imponujący, jak ten osiągnięty przez amerykańskiego Boeinga, który zakończył 2017 rok z rekordową liczbą 912 zamówień. Szósty rok z rzędu Amerykański producent dostarczył także więcej komercyjnych samolotów niż konkurencja - poprzez rekordowe 763 dostawy w 2017 r. 

Fot. Pasazer.com
Z Singapore Airshow relacjonuje nasz reporter Tomasz Sniedziewski
gość_4adc6 - Profil
gość_4adc6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie