Emirates i Etihad rozpoczną współpracę w zakresie bezpieczeństwa

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
12 stycznia 2018 09:16
Dwóch głównych przewoźników ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Emirates i Etihad Airways - podpisały 8 stycznia br. porozumienie dotyczące współpracy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony lotnictwa.
Reklama

Porozumienie zostało podpisane w Dubaju, przez Tima Clarka, prezesa linii Emirates oraz Tonego Douglasa, dyrektora generalnego grupy Etihad. Podczas podpisywania umowy byli obecni również szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, przewodniczący i dyrektor generalny grupy Emirates oraz Hamad Abdulla Al Shamsi, wiceprezes grupy Etihad.


Jednym z kluczowych obszarów współpracy nakreślonych w protokole ustaleń jest wymiana informacji i danych wywiadowczych między Emirates Group Security a grupą lotniczą Etihad na temat krytycznych aspektów bezpieczeństwa w przemyśle lotniczym. Oba podmioty będą również współpracować w obszarach operacyjnych zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i poza nimi.

Zgodnie z protokołem ustaleń Emirates Group Security rozszerzy również swoje programy szkoleniowe na temat bezpieczeństwa grupie Etihad Airways i będzie wspierać linię lotniczą z Abu Zabi w opracowywaniu własnych zabezpieczeń. W dłuższej perspektywie Emirates Group Security będzie również dzielić się treścią i strukturą swojego obszernego programu rozwoju bezpieczeństwa i współpracować z Etihad Aviation Group przy tworzeniu zorganizowanego wewnętrznego programu edukacji bezpieczeństwa z możliwą akredytacją na poziomie uniwersyteckim.


- Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych priorytetów globalnego przemysłu lotniczego. Z biegiem lat Emirates Group Security nabrało dużego doświadczenia i możliwości, aby skutecznie poruszać się w złożonym krajobrazie zagrożeń bezpieczeństwa w lotnictwie. Dzięki tej umowie nasza grupa będzie współpracować z grupą Etihad, aby dzielić się wiedzą i rozszerzać usługi ochrony lotnictwa w celu lepszego radzenia sobie ze wspólnymi wyzwaniami- powiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, przewodniczący i dyrektor generalny grupy Emirates.

- To przełomowe partnerstwo, które jest tak samo ważne symbolicznie, jak i strategiczne. Jako krajowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich ponosimy odpowiedzialność za poszukiwanie i rozwijanie współpracy z naszymi głównymi partnerami lotniczymi w emiratach, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę milionom podróżującym na całym świecie. Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem i biorąc pod uwagę obecny wrażliwy klimat, w którym działamy, nie należy go lekceważyć. Podpisanie protokołu ustaleń między dwiema największymi grupami lotniczymi w kraju będzie miało pozytywny wpływ na działalność lokalną i międzynarodową poprzez znaczne zwiększenie środków ochrony lotnictwa - dodał Hamad Abdulla Al Shamsi, wiceprezes grupy Etihad.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama