Chiny liberalizują prawo kontroli cen biletów

10 stycznia 2018 07:50
Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin wraz z Narodową Komisją ds. Rozwoju i Reform ogłosiły kolejne kroki w celu łagodzenia kontroli państwa nad cenami biletów lotniczych.
Reklama
Liberalizacja daje liniom lotniczym więcej swobody w ustalaniu cen biletów na około 300 lotach krajowych w Chinach. W szczególności limity są usuwane przy pełnych taryfach, a przewoźnicy otrzymują większą kontrolę cen na trasach obsługiwanych przez co najmniej pięć linii lotniczych, informuje Bloomberg. Niemniej jednak wzrost opłat musi pozostać na poziomie poniżej 10%.

W Chinach ceny biletów na loty krajowe kontrolowane są przez państwo za pośrednictwem dwóch organów władzy; Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin oraz Krajowa Komisja ds. Rozwoju i Reform.


Zmiany miały pozytywny wpływ na akcje linii lotniczych. Przedwczoraj (8.01) akcje przewoźników w Hongkongu i Szanghaju, w tym Air China, Cathay Pacific (który jest głównym udziałowcem Air China), China Southern Airlines i China Eastern Airlines, wzrosły o nawet 11 proc.

fot. Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy