×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair uzna związki zawodowe pilotów


Po raz pierwszy w swojej 32-letniej historii, Ryanair uznaje związki zawodowe pilotów. Decyzja ta ma pomóc zapobiec zapowiadanej serii strajków.


- Uznanie związków zawodowych będzie istotną zmianą dla Ryanaira, ale w przeszłości podejmowaliśmy już radykalne zmiany - poinformował Michael O’Leary, prezes Ryanair.

To posunięcia irlandzkiego przewoźnika nastąpiło po tym, gdy piloci Ryanair w kilku krajach zapowiedzieli rozpoczęcie akcji strajkowej w okresie przedświątecznym. Ryanair liczy, że uznanie związków zawodowych pozwoli rozpocząć negocjacje i oddalić groźbę strajków w okresie przedświątecznym. 

- Jeżeli najlepszą drogą by to osiągnąć jest rozmowa z pilotami poprzez uznane struktury związkowe, to jesteśmy gotowi by się tego podjąć. Napisaliśmy dzisiaj do tych związków z zaproszeniem do rozmów o ich uznaniu i wezwaliśmy je do odwołania akcji strajkowej planowanej na świąteczny tydzień - poinformował O’Leary. 

Ryanair sprecyzował, że będzie prowadził rozmowy ze związkami pilotów w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii. Przewoźnik zapowiedział, że uzna struktury związkowe, jeżeli w ich skład wejdą jedynie piloci Ryanair, “gdyż Ryanair nie będzie negocjował z pilotami, którzy latają dla konkurentów w Irlandii i gdziekolwiek indziej”, informuje Reuters. 

Zgodnie z zapowiedziami pierwsze akcje strajkowe miały być podjęte już w piątek 15 grudnia - na ten dzień piloci oraz pracownicy personelu naziemnego we Włoszech zapowiadali czterogodzinny strajk. Z kolei piloci w Irlandii i Portugalii zapowiedzieli na 20 grudnia 24-godzinną akcję strajkową. 


fot. Dominik Sipiński


gość_d528f - Profil
gość_d528f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie