Ryanair uzna związki zawodowe pilotów

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 grudnia 2017 11:26
7 komentarzy
Po raz pierwszy w swojej 32-letniej historii, Ryanair uznaje związki zawodowe pilotów. Decyzja ta ma pomóc zapobiec zapowiadanej serii strajków.
Reklama
- Uznanie związków zawodowych będzie istotną zmianą dla Ryanaira, ale w przeszłości podejmowaliśmy już radykalne zmiany - poinformował Michael O’Leary, prezes Ryanair.

To posunięcia irlandzkiego przewoźnika nastąpiło po tym, gdy piloci Ryanair w kilku krajach zapowiedzieli rozpoczęcie akcji strajkowej w okresie przedświątecznym. Ryanair liczy, że uznanie związków zawodowych pozwoli rozpocząć negocjacje i oddalić groźbę strajków w okresie przedświątecznym.

- Jeżeli najlepszą drogą by to osiągnąć jest rozmowa z pilotami poprzez uznane struktury związkowe, to jesteśmy gotowi by się tego podjąć. Napisaliśmy dzisiaj do tych związków z zaproszeniem do rozmów o ich uznaniu i wezwaliśmy je do odwołania akcji strajkowej planowanej na świąteczny tydzień - poinformował O’Leary.

Ryanair sprecyzował, że będzie prowadził rozmowy ze związkami pilotów w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii. Przewoźnik zapowiedział, że uzna struktury związkowe, jeżeli w ich skład wejdą jedynie piloci Ryanair, “gdyż Ryanair nie będzie negocjował z pilotami, którzy latają dla konkurentów w Irlandii i gdziekolwiek indziej”, informuje Reuters.

Zgodnie z zapowiedziami pierwsze akcje strajkowe miały być podjęte już w piątek 15 grudnia - na ten dzień piloci oraz pracownicy personelu naziemnego we Włoszech zapowiadali czterogodzinny strajk. Z kolei piloci w Irlandii i Portugalii zapowiedzieli na 20 grudnia 24-godzinną akcję strajkową.


fot. Dominik SipińskiOstatnie komentarze

 - Profil gość
gość_efbfe 2017-12-17 08:01   
gość_efbfe - Profil gość_efbfe
Dzięki Bogu za związki zawodowe.
gość_ec29c 2017-12-16 17:42   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@Blazej UK

Czy Ty czytasz swoje komentarze? Napisałeś, że osoba zarabiająca 1 000 000 zł rocznie może szantażować swojego pracodawcę strajkami i domagać się podwyżki!!!

To ma cały szereg negatywnych skutków:
1) osłabia konkurencyjność europejskich przewoźników w stosunku do tych z Zatoki (gdzie obowiązuje po prostu zakaz strajków dla wszystkich, również tych naprawdę biednych i wykorzystywanych
2) europejczycy (w przytłaczającej większości zarabiający mniej niż 150 000 zł) muszą płacić więcej za bilety

Chyba jesteś pilotem ;-) Bo w bankowości, IT i private equity niektórzy przekraczają 1 000 000 zł, ale oni nigdy nie strajkują, bo by dostali wilczy bilet.

Koniec końców punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i ja oczywiście ani nie jestem pilotem, ani też nie zarabiam 1 000 000 zł rocznie.
Blazej UK 2017-12-16 14:35   
Blazej UK - Profil Blazej UK
@ec29c Bredzisz. Masz pretensje do garbatego ze ma dzieci proste. Ci ludzie się uczyli zdobywali doświadczenie wydali dużo pieniędzy żeby latać wiec teraz zarabiają i chcą być szanowani w pracy a nie popychani jak śmieci. Ktoś ci broni zostać pilotem skoro ci twoje zarobki przeszkadzaj bo są zbyt niskie proszę bardzo. Zrób licencje i w niebo. Zarabiaj ten milion w lufthansie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy