×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiza elektroniczna do Egiptu także dla Polaków


Rząd egipski wprowadził ułatwienie dla turystów z Polski. Teraz mogą oni aplikować o wizę przez internet. Służby zalecają jednak, aby wnioski składać na min. 7 dni przed planowanym przyjazdem.


Ogłoszenie o wejściu do użytkowania elektronicznego systemu wizowego ogłosił prezydent Egiptu Abdel Fatah as-Sisi podczas targów Cairo ITC Expo. Jest to część większego programu opracowania mechanizmów technologicznych mających monitorować przepływ turystów w tym kraju. 

Nowym prawem objętych zostało kilkadziesiąt krajów tym większość należących do Unii Europejskiej (w tym także Polska) a także Albania, Czarnogóra, Islandia, Macedonia, Mołdawia, Monako, Norwegia, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Ukraina i Watykan. Z e-visa skorzystać mogą także obywatele Australii, Japonii, Kanady, obu Korei oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Aby uzyskać wizę elektroniczną należy zarejestrować się na stronie visa2egypt.gov.eg. Konto trzeba potwierdzić, następnie zalogować się do niego i wypełnić wniosek. W ramach jednego z kroków podczas tego procesu aplikacji trzeba będzie także wnieść opłatę kartą. Potwierdzenie transakcji i dokument uprawniający do wjazdu wysłany zostanie na podany w profilu użytkownika adres e-mail. Należy go zawczasu wydrukować i przedstawić podczas kontroli granicznej służbom imigracyjnym. 

Warunkiem uzyskania wizy elektronicznej jest posiadanie paszportu ważnego przez min. 6 miesięcy od daty planowanego wjazdu. Wydawana jest ona na maksymalnie 30 dni. Zadeklarowany pobyt musi odbywać się w celach turystycznych, biznesowych lub tranzytu. 


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie