Wiza elektroniczna do Egiptu także dla Polaków

6 grudnia 2017 08:16
1 komentarz
Rząd egipski wprowadził ułatwienie dla turystów z Polski. Teraz mogą oni aplikować o wizę przez internet. Służby zalecają jednak, aby wnioski składać na min. 7 dni przed planowanym przyjazdem.
Reklama
Ogłoszenie o wejściu do użytkowania elektronicznego systemu wizowego ogłosił prezydent Egiptu Abdel Fatah as-Sisi podczas targów Cairo ITC Expo. Jest to część większego programu opracowania mechanizmów technologicznych mających monitorować przepływ turystów w tym kraju.

Nowym prawem objętych zostało kilkadziesiąt krajów tym większość należących do Unii Europejskiej (w tym także Polska) a także Albania, Czarnogóra, Islandia, Macedonia, Mołdawia, Monako, Norwegia, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Ukraina i Watykan. Z e-visa skorzystać mogą także obywatele Australii, Japonii, Kanady, obu Korei oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Aby uzyskać wizę elektroniczną należy zarejestrować się na stronie visa2egypt.gov.eg. Konto trzeba potwierdzić, następnie zalogować się do niego i wypełnić wniosek. W ramach jednego z kroków podczas tego procesu aplikacji trzeba będzie także wnieść opłatę kartą. Potwierdzenie transakcji i dokument uprawniający do wjazdu wysłany zostanie na podany w profilu użytkownika adres e-mail. Należy go zawczasu wydrukować i przedstawić podczas kontroli granicznej służbom imigracyjnym.

Warunkiem uzyskania wizy elektronicznej jest posiadanie paszportu ważnego przez min. 6 miesięcy od daty planowanego wjazdu. Wydawana jest ona na maksymalnie 30 dni. Zadeklarowany pobyt musi odbywać się w celach turystycznych, biznesowych lub tranzytu.
Tagi
egipt wiza

Ostatnie komentarze

gość_80968 2018-01-11 14:18   
gość_80968 - Profil gość_80968
UWAGA TO OSZUSTWO:

Aplikowałem elektronicznie o wizę, w aplikacji wymagany jest skan paszportu, który to dołączyłem jako .jpg (akceptowane są tylko .jpg lub .png) oraz wypełniłem cały formularz i opłaciłem kartą. Po 24 godzinach przyszła wiadomość, że skan paszportu nie zgadza się z danymi w formularzu i wiza została odrzucona. Zgodnie z informacjami na stronie nie ma żadnej możliwości ubiegania się o zwrot opłaty ani jakiekolwiek wyjaśnienie z ich strony. Przestrzegam przed tym oszustwem !!! Straciłem 25$.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy