Wizz Air chce bazować siedem samolotów w Luton

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 listopada 2017 08:10
Brytyjski oddział Wizz Aira wystartuje zgodnie z planem w marcu 2018 r. - zapowiedział prezes József Varadi podczas konferencji wynikowej z inwestorami. Początkowo trafią do niego trzy samoloty, a do 2020 r. siedem.
Reklama

Zgodnie z planem, w 2018 r. linia Wizz Air UK będzie dysponowała trzema airbusami z rodziny A320 bazującymi w Londynie-Luton. W 2019 r. flota powiększy się do pięciu samolotów, a rok później do siedmiu. Na początku brytyjski oddział Wizz Air zatrudni 110 osób, a w 2020 r. kadra ma liczyć 250 pracowników. Varadi podczas prezentacji dla inwestorów zastrzegł, że plany te mogą ulec modyfikacji w zależności od przebiegu i warunków Brexitu.

Dzięki brytyjskiemu certyfikatowi Wizz Air będzie mógł wykonywać loty z Wielkiej Brytanii także po Brexicie, ponieważ nie będzie uznawany za przewoźnika unijnego, tylko lokalnego. To zabezpieczenie na wypadek tzw. twardego Brexitu, w trakcie którego mogłoby dojść do ograniczenia praw przewozowych między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Jeśli doszłoby jednak do całkowitego zniesienia otwartego nieba między tymi terytoriami, to linie lotnicze niezależnie od posiadanego certyfikatu będą miały problemy.

Jak wynika z naszych informacji, Wizz Air rozważa uruchomienie lotów transatlantyckich z Londynu-Luton właśnie z wykorzystaniem brytyjskiej spółki-córki.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama