Organizacje linii i lotnisk stawiają na nowe technologie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 października 2017 07:00
Międzynarodowe Stowaryszenie Transportu Lotniczego (IATA) i Międzynarodowa Rada Lotnisk (ACI) uruchomiły inicjatywę NEXTT, w ramach której chcą wspierać zastosowanie nowoczesnych technologii w lotnictwie.
Reklama
Inicjatywa New Experience in Travel and Technologies (NEXTT) ma być platformą, w ramach której linie lotnicze i lotniska będą wspólnie opracowywały standardy wykorzystania nowych rozwiązań. NEXTT ma też umożliwić koordynację standardów regulacyjnych ze strony rządów oraz opracowywanie wspólnych priorytetów inwestycji w badania i rozwój.

Trzy główne filary NEXTT to rozwiązania pozwalające na obsługę pasażerów poza lotniskiem (np. nadawanie bagażu czy kontrolę paszportową), zaawansowane przetwarzanie danych (m.in. technologie śledzenia i identyfikacji pasażerów i bagażu czy automatyzację procesów) oraz interaktywne podejmowanie decyzji (m.in. poprzez lepsze wykorzystanie danych czy wdrożenie sztucznej inteligencji).

- Nie poradzimy sobie ze wzrostem i zmieniającymi się oczekiwaniami klientów przy zastosowaniu obecnych procedur, systemów i sposobów robienia biznesu. Zagospodarowanie wzrostu poprzez ciągłą rozbudowę lotnisk będzie coraz trudniejsze, jeśli nie niemożliwe. NEXTT odpowie na te wyzwania. Razem z naszymi lotniskowymi partnerami zbadamy ważne zmiany w technologii i procedurach, aby poprawić doświadczenie klientów. I zadamy pewne fundamentalne pytania o to, co musi odbywać się na lotnisku, a co może poza nim - powiedział Alexandre de Juniac, dyrektor generalny i prezes IATA.

W inicjatywę będą też zaangażowane największe lotniska jako spółki, nie tylko poprzez ACI. Wśród partnerów platformy NEXTT są m.in. porty lotnicze w Amsterdamie, Bengaluru, Dubaju, Londynie-Heathrow i Shenzhen.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy