×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Organizacje linii i lotnisk stawiają na nowe technologie


Międzynarodowe Stowaryszenie Transportu Lotniczego (IATA) i Międzynarodowa Rada Lotnisk (ACI) uruchomiły inicjatywę NEXTT, w ramach której chcą wspierać zastosowanie nowoczesnych technologii w lotnictwie.


Inicjatywa New Experience in Travel and Technologies (NEXTT) ma być platformą, w ramach której linie lotnicze i lotniska będą wspólnie opracowywały standardy wykorzystania nowych rozwiązań. NEXTT ma też umożliwić koordynację standardów regulacyjnych ze strony rządów oraz opracowywanie wspólnych priorytetów inwestycji w badania i rozwój. 

Trzy główne filary NEXTT to rozwiązania pozwalające na obsługę pasażerów poza lotniskiem (np. nadawanie bagażu czy kontrolę paszportową), zaawansowane przetwarzanie danych (m.in. technologie śledzenia i identyfikacji pasażerów i bagażu czy automatyzację procesów) oraz interaktywne podejmowanie decyzji (m.in. poprzez lepsze wykorzystanie danych czy wdrożenie sztucznej inteligencji).

- Nie poradzimy sobie ze wzrostem i zmieniającymi się oczekiwaniami klientów przy zastosowaniu obecnych procedur, systemów i sposobów robienia biznesu. Zagospodarowanie wzrostu poprzez ciągłą rozbudowę lotnisk będzie coraz trudniejsze, jeśli nie niemożliwe. NEXTT odpowie na te wyzwania. Razem z naszymi lotniskowymi partnerami zbadamy ważne zmiany w technologii i procedurach, aby poprawić doświadczenie klientów. I zadamy pewne fundamentalne pytania o to, co musi odbywać się na lotnisku, a co może poza nim - powiedział Alexandre de Juniac, dyrektor generalny i prezes IATA. 

W inicjatywę będą też zaangażowane największe lotniska jako spółki, nie tylko poprzez ACI. Wśród partnerów platformy NEXTT są m.in. porty lotnicze w Amsterdamie, Bengaluru, Dubaju, Londynie-Heathrow i Shenzhen.gość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie