Brussels Airlines pożegnały samoloty Avro

29 października 2017 14:20
2 komentarze
W sobotę (28.10) linie lotnicze Brussels Airlines wykonały ostatni komercyjny lot samolotem Avro. Tym samym przewoźnik pożegnał model samolotu, który latał w jego barwach od początku istnienia linii.
Reklama
28 października dnia samolot Avro RJ100 o rejestracji OO-DWD obsłużył poranny lot z Brukseli do Genewy, po czym tego samego dnia po raz ostatni zabrał pasażerów obsługując wieczorne połączenie z Genewy do Brukseli. Historia modelu samolotu w barwach Brussels Airlines zakończyła się dokładnie o godzinie 19:40, kiedy to Avro RJ100 wylądował w Brukseli kończąc lot SN2720. Jak informuje przewoźnik, w ostatnim rejsie maszyny brało udział wielu wiernych pasażerów Brussels Airlines - jeden z nich przyleciał specjalnie ze Stanów Zjednoczonych, by znaleźć się na pokładzie podczas pożegnalnego rejsu maszyny.


W niedzielę 29 października z samolotem pożegnali się pracownicy linii lotniczych z Belgii.

W ten sposób linie lotnicze Brussels Airlines rozstały się z samolotem, który związany jest z początkami działalności przewoźnika - gdy linie lotnicze zostały założone 15 lat temu, ich flota składała się w całości z samolotów Avro (12 Avro RJ100, 14 RJ85 oraz sześć Bae146), które zostały przejęte od należących do Sabeny linii lotniczych DAT.

- Z wdzięcznością i nostalgią spoglądamy na erę AVRO. To był samolot z którym narodziły się linie Brussels Airlines i z którym wykonywały pierwsze kroki. AVRO był ważnym i pełnym sukcesów rozdziałem w historii Brussels Airlines, przewożąc miliony pasażerów do celu, a dla setek osób z naszego personelu był trampoliną do kariery - powiedział Bernard Gustin, prezes Brussels Airlines.


By godnie pożegnać się z legendarnym modelem samolotu i uczcić historyczny moment ostatniego komercyjnego rejsu maszyny, linie Brussels Airlines specjalny film, który jest relacją z tego wydarzenia.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_74f8f 2017-10-30 11:39   
gość_74f8f - Profil gość_74f8f
Nie wytrzymały konkurencji z podobnej pojemności maszynami dwusilnikowymi jak Embraery, CRJ itd.
gość_af8c9 2017-10-29 17:49   
gość_af8c9 - Profil gość_af8c9
Szkoda tych wygodnych, startujących jak rasowe wojskowe odrzutowce.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy