Tony Douglas nowym prezesem Etihad

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 października 2017 09:20
Etihad Airways Group poinformowały, że od 1 stycznia 2018 r. prezesem koncernu zostanie Tony Douglas, brytyjski menedżer z doświadczeniem w zarządzaniu lotniskami, a obecnie pracujący dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony.
Reklama

Douglas zastąpi Raya Gammella, który od maja br. jest tymczasowym prezesem. Gammell z kolei zastąpił Jamesa Hogana, australijskiego menedżera, który przez 11 lat stał na czele grupy Etihad Airways.

Tony Douglas obecnie pracuje jako prezes spółki należącej do brytyjskiego Ministerstwa Obrony zajmującej się przetargami na sprzęt wojskowy. Wcześniej był prezesem m.in. lotniska w Abu Zabi, portu morskiego w Abu Zabi i portu lotniczego Londyn-Heathrow. Był też dyrektorem zarządzającym terminala 5 lotniska Heathrow.

Rada nadzorcza Etihad Airways podkreśliła, że zaletą Douglasa jest nie tylko dobra znajomość biznesu lotniczego, ale też doświadczenie w pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki temu lepiej rozumie on specyfikę tego kraju.

Nominacja nie wpływa na zmiany personalne na stanowiskach prezesów poszczególnych spółek z grupy. Prezesem linii Etihad Airways niezmiennie będzie Peter Baumgartner.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama