×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tony Douglas nowym prezesem Etihad


Etihad Airways Group poinformowały, że od 1 stycznia 2018 r. prezesem koncernu zostanie Tony Douglas, brytyjski menedżer z doświadczeniem w zarządzaniu lotniskami, a obecnie pracujący dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony.


Douglas zastąpi Raya Gammella, który od maja br. jest tymczasowym prezesem. Gammell z kolei zastąpił Jamesa Hogana, australijskiego menedżera, który przez 11 lat stał na czele grupy Etihad Airways. 

Tony Douglas obecnie pracuje jako prezes spółki należącej do brytyjskiego Ministerstwa Obrony zajmującej się przetargami na sprzęt wojskowy. Wcześniej był prezesem m.in. lotniska w Abu Zabi, portu morskiego w Abu Zabi i portu lotniczego Londyn-Heathrow. Był też dyrektorem zarządzającym terminala 5 lotniska Heathrow. 

Rada nadzorcza Etihad Airways podkreśliła, że zaletą Douglasa jest nie tylko dobra znajomość biznesu lotniczego, ale też doświadczenie w pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki temu lepiej rozumie on specyfikę tego kraju. 

Nominacja nie wpływa na zmiany personalne na stanowiskach prezesów poszczególnych spółek z grupy. Prezesem linii Etihad Airways niezmiennie będzie Peter Baumgartner.gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie