Warszawa i Łódź ostrożne w ocenach World Routes 2017

30 września 2017 09:00
2 komentarze
Podczas tegorocznej konferencji World Routes, na której linie i lotniska rozmawiają o nowych połączeniach, wystawiały się dwa polskie lotniska - Warszawa i Łódź. Przedstawiciele obydwu ostrożnie, ale pozytywnie oceniają wydarzenie.
Reklama
Wśród kilkudziesięciu wystawców na tegorocznej konferencji World Routes znalazły się dwa polskie porty lotnicze. Duże stoisko miało warszawskie Lotnisko Chopina, natomiast mniejsze - Łódź. Na wydarzeniu, które w tym roku odbywało się w centrum targowym Fira Gran Via w Barcelonie, obecni byli przedstawiciele także niemal wszystkich pozostałych portów lotniczych z Polski, którzy jednak nie mieli własnych stoisk, a także reprezentanci m.in. LOT-u i niemal wszystkich innych obecnych w Polsce przewoźników.

Obydwa polskie lotniska są zadowolone ze swojej obecności na World Routes.

- World Routes to jedno z najważniejszych spotkań branży dotyczące rozwoju połączeń lotniczych. Dzięki temu, że Lotnisko Chopina miało własne stoisko, nasza widoczność wzrosła, a my mieliśmy okazję do wielu dodatkowych rozmów nie tylko z przewoźnikami, ale i portami lotniczymi - mówi Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora naczelnego i dyrektor pionu handlowego PPL.


- World Routes to najlepsze miejsce, dokąd można pojechać na rozmowy z przewoźnikami. Podczas tych targów spotykają się najważniejsi przedstawiciele linii lotniczych, ale też lotnisk i regionów, które prezentują swoją ofertę. Z każdym z nich warto się spotykać. Jednak w tej branży potrzebny jest cierpliwy i konsekwentny przekaz do przewoźników, mylne jest myślenie, że dziś się spotykamy, a jutro mamy nową trasę. Linie lotnicze planują trasy w oparciu o swoją strategię z rocznym, półtorarocznym, a nawet dwuletnim wyprzedzeniem, przewoźnik w tym czasie zbiera kolejne dane o nowym rynku, stale współpracując z lotniskiem i regionem przy tworzeniu nowej destynacji. Dziś rozpoczęte rozmowy mogą zaowocować nowymi trasami w 2018 lub 2019 r. - mówi Anna Midera, prezes portu lotniczego w Łodzi.

Zwłaszcza na stoisku Lotniska Chopina niemal przez cały czas trwania konferencji obecni byli przedstawiciele linii lub innych portów lotniczych. Także na łódzkim stoisku, choć było znacznie mniejsze, był duży ruch.

Michorek i Midera nie chcą zdradzać, z kim odbyli najbardziej obiecujące spotkania i czy udało im się sfinalizować nowe trasy. Obydwoje podkreślają, że to przede wszystkim szansa na kontynuację rozmów i nawiązanie nowych kontaktów, ale nie należy spodziewać się szybkich decyzji.

Dla Warszawy priorytetem były rejsy dalekodystansowe.

- Jednym z naszych tegorocznych celów były połączenia międzykontynentalne, ze szczególnym naciskiem na rynek azjatycki. Nasi partnerzy wyraźnie dostrzegają rosnącą rolę Lotniska Chopina i atuty zwiększającej się oferty transferowej. Mamy też szereg dobrych wiadomości dotyczących rozwoju naszej europejskiej siatki połączeń. Ich szczegóły powinny zostać wkrótce potwierdzone - zapowiada Michorek.


Z kolei Łódź zabiegała przede wszystkim o rozszerzenie oferty linii niskokosztowych.

- Nasze lotnisko jest gotowe do przyjęcia dużej liczby pasażerów. Niskokosztowe linie lotnicze są dla nas szansą, ale ważny jest też przewoźnik hubowy. Kluczowa jest dywersyfikacja i pozyskanie różnych przewoźników - dodaje Midera.

Konferencje z cyklu Routes są zorganizowane głównie wokół rund spotkań linii lotniczych z lotniskami. W określonych godzinach i zgodnie ze wcześniej zaplanowanym harmonogramem lotniska i regiony mogą spotykać się z przewoźnikami przy ich stolikach w wydzielonej części hali. Równocześnie cały czas możliwe są formalne i nieformalne rozmowy na stoiskach lotnisk.

Większość portów lotniczych i regionów stara się zaprezentować w zapadający w pamięć sposób. W tym roku wyróżniały się m.in. stoiska Australii, gdzie można było skosztować wyśmienitej kawy z Melbourne i steku z kangura, portu lotniczego w Brukseli, zorganizowane jak bar piwny w Brukseli, czy norweskiego Avinoru, które było zbudowane z drewna. Na stoisku Lotniska Chopina po oficjalnej części dnia odbywały się koncerty łączące muzykę elektroniczną i kompozycje Fryderyka Chopina. Najciekawsze stoiska prezentujemy w fotorelacji z konferencji.

Na konferencji World Routes 2017 w Barcelonie był obecny główny analityk Pasazer.com, z którym można skontaktować się za pomocą Twittera. Partnerem relacji z konferencji jest Wizz Air.

fot. Dominik Sipinski, Łódź Airport

Ostatnie komentarze

gość_c3df9 2017-10-02 08:33   
gość_c3df9 - Profil gość_c3df9
Wow, ale zdradziłeś....
gość_bcffd 2017-10-02 00:16   
gość_bcffd - Profil gość_bcffd
To ja już dziś Wam zdradzę, że jeśli chodzi o łódzkie lotnisko, to nic się nie zmieni przez co najmniej 2 lata. Odpowiedź ukryta jest w wypowiedzi Pani prezes "Dziś rozpoczęte rozmowy mogą zaowocować nowymi trasami w 2018 lub 2019 r". Totalna bzdura. Ale to jedynie świadczy o tym jakie pojęcie ma ta pani o tym czym się zajmuje.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy