Targi Farnborough International Airshow 2020 odwołane

24 marca 2020 10:00
Największe europejskie targi lotnicze w bieżącym roku zostały odwołane z obawy przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem.
Reklama

Salon miał odbyć się w dniach 20-24 lipca na lotnisku w Farnborough pod Londynem. Targi te należą do jednych z największych na świecie pokazów lotniczych. Odbywają się co dwa lata na przemian z Paris Air Show i przyciągają wielu producentów, dostawców, gości cywilnych oraz wojskowych i są okazją do ogłaszania dużych zamówień samolotów.

„Po bardzo dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, uznaliśmy, że wpływ globalnej pandemii koronawirusa wymusza na nas decyzję o odwołaniu pokazów lotniczych w interesie zdrowia i bezpieczeństwa naszych wystawców, odwiedzających, kontrahentów i personelu. […] Zapewniamy, że Farnborough International Airshow obywające się w 2022 roku wróci lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.” – czytamy w komunikacie organizatora.


Prawdopodobnie brak salonu lotniczego pod Londynem nie wpłynie znacząco na branże, która bez tego przeżywa niespotykany wcześniej kryzys. Przewoźnicy w obecnej sytuacji, gdy popyt na przeloty drastycznie zmalał nie są skłonni składać nowych zamówień na samoloty. Mało która linia dysponuje też wolnymi środkami, które mogłaby wykorzystać na pozyskanie nowych maszyn.

W ubiegłym tygodniu podano również informację o anulowaniu największych na świecie targów wojskowego sprzętu lotniczego Royal International Air Tattoo, odbywających się w lipcu.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy