×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Targi Farnborough International Airshow 2020 odwołane


Największe europejskie targi lotnicze w bieżącym roku zostały odwołane z obawy przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem.


Salon miał odbyć się w dniach 20-24 lipca na lotnisku w Farnborough pod Londynem. Targi te należą do jednych z największych na świecie pokazów lotniczych. Odbywają się co dwa lata na przemian z Paris Air Show i przyciągają wielu producentów, dostawców, gości cywilnych oraz wojskowych i są okazją do ogłaszania dużych zamówień samolotów.

„Po bardzo dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, uznaliśmy, że wpływ globalnej pandemii koronawirusa wymusza na nas decyzję o odwołaniu pokazów lotniczych w interesie zdrowia i bezpieczeństwa naszych wystawców, odwiedzających, kontrahentów i personelu. […] Zapewniamy, że Farnborough International Airshow obywające się w 2022 roku wróci lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.” – czytamy w komunikacie organizatora.


Prawdopodobnie brak salonu lotniczego pod Londynem nie wpłynie znacząco na branże, która bez tego przeżywa niespotykany wcześniej kryzys. Przewoźnicy w obecnej sytuacji, gdy popyt na przeloty drastycznie zmalał nie są skłonni składać nowych zamówień na samoloty. Mało która linia dysponuje też wolnymi środkami, które mogłaby wykorzystać na pozyskanie nowych maszyn.

W ubiegłym tygodniu podano również informację o anulowaniu największych na świecie targów wojskowego sprzętu lotniczego Royal International Air Tattoo, odbywających się w lipcu.

Fot. mat. prasowegość_d2af7 - Profil
gość_d2af7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie