Airbus uruchomił centrum dostaw w Chinach

20 września 2017 12:40
Airbus uroczyście zainaugurował działalność centrum wykończeniowe samolotów z rodziny A330 w Tianjin w Chinach. To pierwszy taki zakład producenta poza Europą.
Reklama
Zakład w Tianjin nie prowadzi montażu samolotów, a jedynie wyposaża i wykańcza samoloty, które przylatują z europejskich zakładów producenta. Różni się tym samym od położonego w bezpośrednim sąsiedztwie w Tianjin zakładu montażu końcowego samolotów z rodziny A320. Mimo to jest to pierwszy tak zaawansowany zakład Airbusa poza Europą zajmujący się maszynami szerokokadłubowymi.

W Tianijn będą wyposażane przede wszystkim airbusy A330 skierowane na rynek chiński. Inauguracja zakładu zbiegła się w czasie z dostawą A330 dla Tianjin Airlines, który został jednak zmontowany i wyposażony jeszcze w Europie. Obecnie w Chinach lata niemal 1,5 tys. airbusów, w tym prawie 1,3 tys. z rodziny A320 i 202 z rodziny A330.


Nowy zakład składa się z hali malowania samolotów, stacji ważenia oraz dużego hangaru serwisowego o powierzchni 16,8 tys. m kw., mieszczącego do trzech samolotów. Airbus zatrudni tam 250 osób. 150 chińskich pracowników przeszło już szkolenia w Tuluzie. Chiński zakład ma wyposażać dwa samoloty na miesiąc od 2019 r.

W zakładzie będą prowadzone prace związane z wyposażaniem kabin, testowaniem ich przez klientów, malowaniem samolotów oraz testami w locie.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy