×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus uruchomił centrum dostaw w Chinach


Airbus uroczyście zainaugurował działalność centrum wykończeniowe samolotów z rodziny A330 w Tianjin w Chinach. To pierwszy taki zakład producenta poza Europą.


Zakład w Tianjin nie prowadzi montażu samolotów, a jedynie wyposaża i wykańcza samoloty, które przylatują z europejskich zakładów producenta. Różni się tym samym od położonego w bezpośrednim sąsiedztwie w Tianjin zakładu montażu końcowego samolotów z rodziny A320. Mimo to jest to pierwszy tak zaawansowany zakład Airbusa poza Europą zajmujący się maszynami szerokokadłubowymi.

W Tianijn będą wyposażane przede wszystkim airbusy A330 skierowane na rynek chiński. Inauguracja zakładu zbiegła się w czasie z dostawą A330 dla Tianjin Airlines, który został jednak zmontowany i wyposażony jeszcze w Europie. Obecnie w Chinach lata niemal 1,5 tys. airbusów, w tym prawie 1,3 tys. z rodziny A320 i 202 z rodziny A330. 


Nowy zakład składa się z hali malowania samolotów, stacji ważenia oraz dużego hangaru serwisowego o powierzchni 16,8 tys. m kw., mieszczącego do trzech samolotów. Airbus zatrudni tam 250 osób. 150 chińskich pracowników przeszło już szkolenia w Tuluzie. Chiński zakład ma wyposażać dwa samoloty na miesiąc od 2019 r. 

W zakładzie będą prowadzone prace związane z wyposażaniem kabin, testowaniem ich przez klientów, malowaniem samolotów oraz testami w locie. 

gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie