×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAROM chce kupić trzy szerokokadłubowce


Rumuńskie linie TAROM opublikowały wezwanie do złożenia ofert na leasing trzech samolotów szerokokadłubowych. Mają to być dwusilnikowce mieszczące ok. 270 osób w konfiguracji dwóch klas na pokładzie.


Przewoźnik podkreśla w ogłoszeniu, że mają to być samoloty współczesnej generacji wyprodukowane nie dawniej niż w 2012 r. i oferujące jak najniższy koszt w przeliczeniu na fotel. TAROM chce, aby maszyny mogły przewozić alternatywnie ok. 225 osób w trzyklasowej konfiguracji i oferowały zasięg co najmniej 5,2 tys. mil morskich (ok. 9,6 tys. km).

TAROM stawia warunki, aby samoloty były wyposażone w pokładowe Wi-Fi, osobisty system rozrywki dla każdego pasażera oraz skórzane fotele. 

Kryteria stawiane przez TAROM wskazują na to, że przewoźnik zdecyduje się zapewne na leasing airbusów A330. Warunki spełniają także airbusy A350 i boeingi 787, choć nie wiadomo, czy linię będzie stać na leasing nowych samolotów tych typów, bo ich dostępność na rynku wtórnym jest zerowa. W grę wchodzą także boeingi 767-300 o wydłużonym zasięgu. 

Według Air Transport World, TAROM chce w pierwszej kolejności uruchomić loty do Chin. Przewoźnik nie ma samolotów szerokokadłubowych odkąd w zeszłym roku wycofał z floty ostatnie airbusy A310. Jednak lotów dalekodystansowych przewoźnik nie oferuje już od 2003 r. Linia jest deficytowa - od 2008 r. co roku notuje stratę netto. Odnowa floty, w tym pozyskanie nowych boeingów 737-800 oraz maszyn dalekodystansowych, ma doprowadzić do odwrócenia tego trendu.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie