×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BAA Training wyszkoli pilotów Small Planet Airlines


BAA Training rozpoczęła współpracę ze Small Planet Airlines. Tym samym obie firmy wychodzą naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na pilotów, które jest coraz większą bolączką linii lotniczych.


BAA Training to jedno z największych europejskich centrów szkolenia w dziedzinie lotnictwa. Proces zdobywania doświadczenia jest indywidualnie dobierany dla każdego kadeta. 

Partnerstwo ze Small Planet Airlines umożliwi szkolenie zarówno od podstaw jak i prowadzenie dalszych etapów treningu. Głównym jego celem jest umożliwienie wszystkim chętnym zostanie pilotami oraz wspieranie linii lotniczych w pozyskiwaniu pracowników kokpitowych. Umowa obejmuje pozyskanie 450 przyszłych pierwszych oficerów w okresie od 2017 do 2025 r.


Sam przewoźnik poszukuje pilotów, którzy mogliby dołączyć do zespołu już na początku 2018 r. Dlatego w pierwszym etapie współpracy z centrum szkoleniowym program obejmie osoby, które już posiadają prywatną licencję pilota - PPL(A), którzy posiadają już określone naloty i zdali egzaminy teoretyczne ATPL. Po preselekcji kandydaci rozpoczną odpowiednie ćwiczenia i kursy, które następnie doprowadzą do zadań na symulatorach samolotów airbus A320 i A321, czyli takich które są we flocie Small Planet Airlines. Z kolei po pomyślnym zakończeniu kursu w BAA Training aspiranci będą od razu zatrudniani lub zostanie im zaoferowane dalsze doskonalenie umiejętności.

- Obecnie branża lotnicza staje przed wyzwaniem braku pilotów. Dlatego jako akademia szkoleniowa jesteśmy gotowi na wzięcie na siebie odpowiedzialności i wsparcia dla obu stron. W tym celu będziemy szukać zarówno linii lotniczych chcących się zaangażować w kształcenie swoich przyszłych pilotów jak i kandydatów, którzy będą chcieli dołączać do ich załóg  - powiedział Egle Vaitkeviciute, prezes BAA Training. 


Wdrażany dla Small Planet Airlines Cadet Program będzie kolejnym krokiem w poszukiwaniu przyszłych pierwszych oficerów. Każdy student otrzyma pisemne poświadczenie o zaangażowaniu już przed rozpoczęciem pełnego szkolenia ATPL. 

- Small Planet Airlines jest słynna ze swych silnych wartości i kultury. Jesteśmy szczęśliwi z ogłoszenia naszego programu szkoleniowego, podczas którego będziemy kształcić pilotów w naszym środowisku. Będziemy także kontynuować rozwój, celem osiągnięcia naszych ambitnych założeń - skomentował Kristijonas Kaikaris, prezes Small Planet Airlines Lithuania. 

fot. Small Planet Airlinesgość_e95fe - Profil
gość_e95fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie