BAA Training wyszkoli pilotów Small Planet Airlines

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
21 lipca 2017 07:30
BAA Training rozpoczęła współpracę ze Small Planet Airlines. Tym samym obie firmy wychodzą naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na pilotów, które jest coraz większą bolączką linii lotniczych.
Reklama

BAA Training to jedno z największych europejskich centrów szkolenia w dziedzinie lotnictwa. Proces zdobywania doświadczenia jest indywidualnie dobierany dla każdego kadeta.

Partnerstwo ze Small Planet Airlines umożliwi szkolenie zarówno od podstaw jak i prowadzenie dalszych etapów treningu. Głównym jego celem jest umożliwienie wszystkim chętnym zostanie pilotami oraz wspieranie linii lotniczych w pozyskiwaniu pracowników kokpitowych. Umowa obejmuje pozyskanie 450 przyszłych pierwszych oficerów w okresie od 2017 do 2025 r.


Sam przewoźnik poszukuje pilotów, którzy mogliby dołączyć do zespołu już na początku 2018 r. Dlatego w pierwszym etapie współpracy z centrum szkoleniowym program obejmie osoby, które już posiadają prywatną licencję pilota - PPL(A), którzy posiadają już określone naloty i zdali egzaminy teoretyczne ATPL. Po preselekcji kandydaci rozpoczną odpowiednie ćwiczenia i kursy, które następnie doprowadzą do zadań na symulatorach samolotów airbus A320 i A321, czyli takich które są we flocie Small Planet Airlines. Z kolei po pomyślnym zakończeniu kursu w BAA Training aspiranci będą od razu zatrudniani lub zostanie im zaoferowane dalsze doskonalenie umiejętności.

- Obecnie branża lotnicza staje przed wyzwaniem braku pilotów. Dlatego jako akademia szkoleniowa jesteśmy gotowi na wzięcie na siebie odpowiedzialności i wsparcia dla obu stron. W tym celu będziemy szukać zarówno linii lotniczych chcących się zaangażować w kształcenie swoich przyszłych pilotów jak i kandydatów, którzy będą chcieli dołączać do ich załóg - powiedział Egle Vaitkeviciute, prezes BAA Training.


Wdrażany dla Small Planet Airlines Cadet Program będzie kolejnym krokiem w poszukiwaniu przyszłych pierwszych oficerów. Każdy student otrzyma pisemne poświadczenie o zaangażowaniu już przed rozpoczęciem pełnego szkolenia ATPL.

- Small Planet Airlines jest słynna ze swych silnych wartości i kultury. Jesteśmy szczęśliwi z ogłoszenia naszego programu szkoleniowego, podczas którego będziemy kształcić pilotów w naszym środowisku. Będziemy także kontynuować rozwój, celem osiągnięcia naszych ambitnych założeń - skomentował Kristijonas Kaikaris, prezes Small Planet Airlines Lithuania.

fot. Small Planet Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama