Emirates mogą zamówić Dreamlinery

Robert Gancarczyk - Profil Robert Gancarczyk
20 lipca 2017 07:20
Emirates mogą wkrótce - prawdopodobnie podczas listopadowych targów Dubai Air Show - zamówić boeingi 787 Dreamliner. Samolot ten umożliwiłby rozwój regionalnej siatki połączeń razem ze spółką-córką FlyDubai.
Reklama

Jeśli Emirates faktycznie zamówią boeingi 787, model ten będzie najmniejszym szerokokadłubowym samolotem w linii. Na razie jednak nikt ze strony przewoźnika nie potwierdza zainteresowania Dreamlinerem.

Portal Aviation International News twierdzi jednak, że linia znad Zatoki Perskiej jest już na etapie podejmowania ostatecznej decyzji co do wyboru pomiędzy airbusem A350 a boeingiem 787. Analitycy wskazują, że wybór Dreamlinerów jest znacznie bardziej prawdopodobny.

Oczekuje się, że linia Emirates będzie potrzebować od 50 do 100 średniej wielkości samolotów szerokokadłubowych do obsługi ciągle rozwijanych połączeń średnio i dalekodystansowych. Arabskie linie lotnicze najprawdopodobniej zdecydują się na zamówienie modeli 787-9 oraz 787-10.

Dreamliner może być wykorzystany na połączeniach, gdzie kluczem jest częstotliwość połączeń, a nie liczba miejsc w samolocie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama