easyJet stworzy austriacką spółkę-córkę

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
14 lipca 2017 16:45
5 komentarzy
Linie easyJet ogłosiły, że utworzą nową spółkę-córkę, easyJet Europe. Dzięki  siedzibie w Wiedniu i austriackiemu certyfikatowi operatora lotniczego linie będą mogły wykonywać loty wewnątrz Unii Europejskiej nawet po "twardym" Brexicie.
Reklama

Jak poinformował przewoźnik, easyJet złożył już wniosek o uzyskanie certyfikatu przewoźnika lotniczego w Austrii. Linia wyda na to 10 mln funtów. Siedziba easyJet Europe znajdzie się w Wiedniu. Linia chce tam stworzyć nowe miejsca pracy, ale nie planuje zwolnień w 11 brytyjskich bazach ani w centrali w Luton.

Dzięki ustanowieniu nowej linii, nazwanej easyJet Europe, linia będzie mogła prowadzić bez przeszkód przewozy lotnicze wewnątrz Unii Europejskiej po Brexicie, czyli opuszczeniu wspólnoty przez Wielką Brytanię, niezależnie od wyników rozmowy na temat przyszłej umowy lotniczej między Zjednoczonym Królestwema a UE.

Pomimo zmian struktur organizacyjnych, przedstawiciele easyJeta podkreślili, że będą nadal naciskać, aby Wielka Brytania i Unia Europejska osiągnęły porozumienie, na mocy którego pozostanie utrzymany liberalny dostęp do krajów europejskich.

Wcześniej pojawiały się informacje o tym, że easyJet może złożyć wniosek o portugalski, cypryjski lub irlandzki certyfikat operatora lotniczego. Dzięki rejestracji na terenie Unii Europejskiej linia będzie mogła korzystać z otwartego nieba w obrębie wspólnoty nawet jeśli zasady te przestaną obowiązywać w Wielkiej Brytanii, a tym samym - brytyjskie linie stracą dostęp do rynku w Unii.

easyJet obecnie zatrudnia około 10 tys. pracowników, z czego 6 tys. pracuje w Wielkiej Brytanii a reszta w Europie kontynentalnej.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d1450 2017-07-16 11:32   
gość_d1450 - Profil gość_d1450
Moze dlatego, ze stworzenie takiej spółki w Polsce byłoby ryzykowne w czasach, w których w ciagu dwóch dni mozna by było uchwalić ustawę o jej natychmiastowej nacjonalizacji?
gość_ec29c 2017-07-16 09:08   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Dlaczego spółkę tworzy w Austrii, a nie w Polsce?

W Warszawie/Wrocławiu/Krakowie/Gdańsku pracownicy biura byliby tańsi. Dlaczego Polska przegrała rywalizację o taką inwestycję?
gość_e32b6 2017-07-14 21:28   
gość_e32b6 - Profil gość_e32b6
Polska jest nie tylko biala plama dla easyjeta
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama