×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet stworzy austriacką spółkę-córkę


Linie easyJet ogłosiły, że utworzą nową spółkę-córkę, easyJet Europe. Dzięki  siedzibie w Wiedniu i austriackiemu certyfikatowi operatora lotniczego linie będą mogły wykonywać loty wewnątrz Unii Europejskiej nawet po "twardym" Brexicie.Jak poinformował przewoźnik, easyJet złożył już wniosek o uzyskanie certyfikatu przewoźnika lotniczego w Austrii. Linia wyda na to 10 mln funtów. Siedziba easyJet Europe znajdzie się w Wiedniu. Linia chce tam stworzyć nowe miejsca pracy, ale nie planuje zwolnień w 11 brytyjskich bazach ani w centrali w Luton. 

Dzięki ustanowieniu nowej linii, nazwanej easyJet Europe, linia będzie mogła prowadzić bez przeszkód przewozy lotnicze wewnątrz Unii Europejskiej po Brexicie, czyli opuszczeniu wspólnoty przez Wielką Brytanię, niezależnie od wyników rozmowy na temat przyszłej umowy lotniczej między Zjednoczonym Królestwema a UE.

Pomimo zmian struktur organizacyjnych, przedstawiciele easyJeta podkreślili, że będą nadal naciskać, aby Wielka Brytania i Unia Europejska osiągnęły porozumienie, na mocy którego pozostanie utrzymany liberalny dostęp do krajów europejskich.

Wcześniej pojawiały się informacje o tym, że easyJet może złożyć wniosek o portugalski, cypryjski lub irlandzki certyfikat operatora lotniczego. Dzięki rejestracji na terenie Unii Europejskiej linia będzie mogła korzystać z otwartego nieba w obrębie wspólnoty nawet jeśli zasady te przestaną obowiązywać w Wielkiej Brytanii, a tym samym - brytyjskie linie stracą dostęp do rynku w Unii.

easyJet obecnie zatrudnia około 10 tys. pracowników, z czego 6 tys. pracuje w Wielkiej Brytanii a reszta w Europie kontynentalnej.

gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie