×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opaski kablowe RFID umożliwiają inteligentne znakowanie


Technologia RFID w połączeniu z wszechstronnością opaski kablowej tworzy nowe, dopasowane do potrzeb możliwości w zakresie identyfikowania zasobów i zarządzania nimi za pomocą cyfrowych danych.

Firma HellermannTyton opracowała linię opasek kablowych wyposażonych w transpondery RFID.

Technologia RFID w połączeniu z wszechstronnością jednoczęściowej opaski kablowej, umożliwia skuteczną identyfikację i śledzenie urządzeń oraz sprzętów, w różnych obszarach przemysłu. Transpondery RFID zostały umieszczone w szklanych kapsułkach osadzonych w korpusie nylonowej opaski kablowej za pomocą kleju utwardzanego promieniami UV.

Dzięki temu znaczniki RFID charakteryzują się nadzwyczajną odpornością na warunki pogodowe, korozję, wibracje i wstrząsy oraz pozostają odporne na wszelkie próby celowych manipulacji.

W przeciwieństwie do etykiety z kodem kreskowym, która w niesprzyjających warunkach może szybko utracić czytelność, informacje zapisane na znacznikach RFID można odczytać bez konieczności nawiązywania bezpośredniego kontaktu wzrokowego oraz w bardzo trudnych warunkach.

Opaski kablowe z tworzywa sztucznego T50RFID firmy HellermannTyton zostały wyposażone w transpondery o niskiej (LF) lub wysokiej (HF) częstotliwości. Każda opaska kablowa RFID posiada swój unikatowy cyfrowy numer seryjny, a dane z opaski mogą być odczytywane niezależnie od jej ustawienia oraz przez większość materiałów.

Pełna gama produktów RFID obejmuje niezwykle wytrzymałe opaski kablowe ze stali nierdzewnej wyposażone w transpondery o ultra wysokiej (UHF) i wysokiej (HF) częstotliwości, a także znaczniki HF osadzone w akcesoriach z tworzywa sztucznego przeznaczonych do alternatywnych rozwiązań mocujących. Asortyment uzupełniają ręczne i stacjonarne czytniki RFID.

Opaski kablowe RFID to idealne rozwiązanie do zarządzania i śledzenia zapasów: oszczędzamy czas użytkownika dzięki zautomatyzowanemu procesowi bezbłędnego zapisu danych. Zapobiegamy błędom ludzkim.

Przy pomocy odpowiedniego systemu komputerowego oraz czytników, opaski kablowe RFID, tworzą bazę danych, która wspomaga inteligentną automatyzację procesów zgodnie z celami określonymi w koncepcji Przemysł 4.0.

Transpondery RFID UHF i HF mogą poza unikatowym numerem seryjnym zawierać dodatkowe, indywidualne informacje. Są one również kompatybilne z 'NFC' i mogą być odczytywane za pomocą tabletów i smartfonów.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie