Opaski kablowe RFID umożliwiają inteligentne znakowanie

5 lipca 2017 19:00
1 komentarz

Technologia RFID w połączeniu z wszechstronnością opaski kablowej tworzy nowe, dopasowane do potrzeb możliwości w zakresie identyfikowania zasobów i zarządzania nimi za pomocą cyfrowych danych.

Reklama

Firma HellermannTyton opracowała linię opasek kablowych wyposażonych w transpondery RFID.

Technologia RFID w połączeniu z wszechstronnością jednoczęściowej opaski kablowej, umożliwia skuteczną identyfikację i śledzenie urządzeń oraz sprzętów, w różnych obszarach przemysłu. Transpondery RFID zostały umieszczone w szklanych kapsułkach osadzonych w korpusie nylonowej opaski kablowej za pomocą kleju utwardzanego promieniami UV.

Dzięki temu znaczniki RFID charakteryzują się nadzwyczajną odpornością na warunki pogodowe, korozję, wibracje i wstrząsy oraz pozostają odporne na wszelkie próby celowych manipulacji.

W przeciwieństwie do etykiety z kodem kreskowym, która w niesprzyjających warunkach może szybko utracić czytelność, informacje zapisane na znacznikach RFID można odczytać bez konieczności nawiązywania bezpośredniego kontaktu wzrokowego oraz w bardzo trudnych warunkach.

Opaski kablowe z tworzywa sztucznego T50RFID firmy HellermannTyton zostały wyposażone w transpondery o niskiej (LF) lub wysokiej (HF) częstotliwości. Każda opaska kablowa RFID posiada swój unikatowy cyfrowy numer seryjny, a dane z opaski mogą być odczytywane niezależnie od jej ustawienia oraz przez większość materiałów.

Pełna gama produktów RFID obejmuje niezwykle wytrzymałe opaski kablowe ze stali nierdzewnej wyposażone w transpondery o ultra wysokiej (UHF) i wysokiej (HF) częstotliwości, a także znaczniki HF osadzone w akcesoriach z tworzywa sztucznego przeznaczonych do alternatywnych rozwiązań mocujących. Asortyment uzupełniają ręczne i stacjonarne czytniki RFID.

Opaski kablowe RFID to idealne rozwiązanie do zarządzania i śledzenia zapasów: oszczędzamy czas użytkownika dzięki zautomatyzowanemu procesowi bezbłędnego zapisu danych. Zapobiegamy błędom ludzkim.

Przy pomocy odpowiedniego systemu komputerowego oraz czytników, opaski kablowe RFID, tworzą bazę danych, która wspomaga inteligentną automatyzację procesów zgodnie z celami określonymi w koncepcji Przemysł 4.0.

Transpondery RFID UHF i HF mogą poza unikatowym numerem seryjnym zawierać dodatkowe, indywidualne informacje. Są one również kompatybilne z 'NFC' i mogą być odczytywane za pomocą tabletów i smartfonów.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_22b23 2017-07-05 19:29   
gość_22b23 - Profil gość_22b23
Od kliku dobrych lat , lotnisko w Hong Kongu , sortuje bagaże przy użyciu RFID , bo kody kreskowe są zawodne. Wiec gdzie tu innowacja ?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy