Z Gatwick polecimy bezpośrednio na Tajwan

5 lipca 2017 08:30
Od 1 grudnia wystartuje kolejne połączenie długodystansowe z londyńskiego lotniska Gatwick - do Tajpej na Tajwanie. Łącznie dysponujący pojedynczą drogą startową port lotniczy będzie obsługiwał 60 tras dalekodystansowych.
Reklama
Nowe połączenie do Tajpej będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu przez tajwańskiego przewoźnika narodowego China Airlines samolotami airbus A350-900.

Jak informuje rząd Wielkiej Brytanii, dzięki temu, że firmy tajwańskie mają długoletnie doświadczenie w prowadzeniu interesów z Chinami, Tajwan jest dogodną bramą do rynku Państwa Środka. Łącznie w Chinach działa około 80 tys. firm tajwańskich. Na Tajwanie działa około 300 firm brytyjskich, w takich branżach jak usługi finansowe i biznesowe, technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), telekomunikacja, infrastruktura, technologie ochrony środowiska, nowe technologie czy branża morska. W Wielkiej Brytanii zarejestrowanych jest około 180 firm tajwańskich.


Prawie 30 proc. Tajwańczyków studiujących za granicą robi to w Wielkiej Brytanii. Także ruch turystyczny Tajwańczyków do Wielkiej Brytanii wzrósł gwałtownie po 2009 r., kiedy to zniesiono obowiązek wizowy dla osób z tajwańskim pasportem podróżujących w celach turystycznych na okres poniżej 6 miesięcy.

Wraz z inauguracją lotów do Tajwanu, siatka połączeń długodystansowych portu lotniczego Gatwick będzie liczyła 60 kierunków. Tym samym to londyńskie lotnisko będzie portem lotniczym z pojedynczym pasem startowym obsługującym największą liczbę kierunków dystansowych na świecie oraz piątym pod względem ilości kierunków w Europie. Co więcej, Gatwick jest jedynym lotniskiem w pierwszej 20 największych portów lotniczych świata z pojedynczą drogą startową.

- Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać linie lotnicze China Airlines na Gatwick, jako część naszej kwitnącej siatki połączeń dalekodystansowych. W obecnym klimacie politycznym te globalne połączenia pozwolą stworzyć firmom brytyjskim ważne więzy handlowe i pomogą im importować towary do nowych, ważnych rynków. Jesteśmy także gotowi wybudować nową drogę startową jeżeli rząd da nam zielone światło by rozpocząć ten proces - powiedział Guy Stephenson, dyrektor handlowy Gatwick Airport.

Poza połączeniem do Tajpej, w tym roku Gatwick zainauguruje loty dalekodystansowe do Buenos Aires, Singapuru, Denver, Seattle, Kigali oraz Vancouver.


fot. China Airlines, Gatwick Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy