Norse Atlantic poleci z Wielkiej Brytanii do USA

30 maja 2022 09:30
Linia Norse Atlantic poleci z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych. Norwegowie uruchomią bezpośrednią trasę z Londynu Gatwick do Nowego Jorku. Jednocześnie, przewoźnik zaoferuje londyńskim podróżnym połączenie do Oslo.
Reklama
Linia Norse Atlantic już wkrótce uruchomi bezpośrednie połączenie z Londynu Gatwick na nowojorskie lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego. Trasa zostanie zainaugurowana 12 sierpnia 2022 roku i będzie realizowana w formule przelotu Oslo-Londyn-Nowy Jork i z powrotem przy wykorzystaniu samolotów szerokokadłubowych Boeing 787-9 Dreamliner. Cena biletu na bezpośredni przelot z Londynu Gatwick do Nowego Jorku na pokładzie samolotu norweskiego przewoźnika rozpoczynać się będzie od 114 dolarów (ok. 500 złotych) w jedną stronę i w podstawowej taryfie.


Wejście na brytyjski rynek oznacza, że linia Norse Atlantic rozpocznie swoją działalność wraz z uruchomieniem sześciu połączeń transatlantyckich i europejskich. 14 czerwca 2022 roku norweski przewoźnik formalnie założy swoją bazę operacyjną w Oslo Gardermoen, skąd zacznie latać do Nowego Jorku. Poza trasą z Londynu Gatwick do Nowego Jorku, w ciągu miesiąca ruszą także niskokosztowe połączenia linii Norse Atlantic z Norwegii do Fort Lauderdale, Orlando, Los Angeles i właśnie Londynu Gatwick.

Przewoźnik pojawił się na rynku lotniczym dopiero w ubiegłym roku. Linia Norse Atlantic przejęła flotę (póki co) dziewięciu samolotów Boeing 787-9 Dreamliner od linii Norwegian Air Shuttle w celu rozpoczęcia lotów dalekodystansowych w tegorocznym sezonie wakacyjnym.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy