Qantas: Dubaj pozostanie hubem na Europę

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
3 lipca 2017 07:00
Mimo otwierania nowych, bezpośrednich tras z Australii do Europy Dubaj pozostanie hubem linii Qantas na Stary Kontynent. Trasy objęte współpracą z liniami Emirates wciąż będą ważnym elementem siatki połączeń australijskiego przewoźnika.
Reklama

Qantas planuje w dalszym ciągu utrzymywać Dubaj w roli swojego hubu w trasach do Europy.

Przewoźnik zapowiada wprawdzie otwieranie bezpośrednich tras z Australii do Europy - pierwszą z nich będzie połączenie z Melbourne przez Perth do Londynu Heathrow, którego start zaplanowano na 24 marca 2018 r. Tym samym linia zlikwiduje loty z Melbourne do Londynu wykonywane airbusami A380 z międzylądowaniem w Dubaju.

Obecnie żaden z samolotów nie dysponuje jednak wystarczającym zasięgiem, aby dolecieć ze wschodniego wybrzeża Australii do Europy.

I choć Qantas będzie rozwijał bezpośrednie połączenia z Perth, to wciąż w Dubaju będzie miał znacznie bogatszą siatkę połączeń wykonywanych we współpracy z Emirates - liczącą ok. 40 kierunków. Takich możliwości nie będzie miało żadne australijskie lotnisko.

Ponadto przewoźnik prowadzi rozmowy z Boeingiem i Airbusem dotyczące zakupu boeignów 777X lub airbusów A350-900ULR, które umożliwiłyby bezpośrednie loty ze wschodniego wybrzeża Australii do Europy i na wschód Stanów Zjednoczonych. Qantas chciałby oferować bezpośrednie loty do Chicago, Nowego Jorku i Bostonu. Jednak zanim takie połączenia będą możliwe, minie jeszcze co najmniej kilka lat.

fot. Dubai Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy