×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas: Dubaj pozostanie hubem na Europę


Mimo otwierania nowych, bezpośrednich tras z Australii do Europy Dubaj pozostanie hubem linii Qantas na Stary Kontynent. Trasy objęte współpracą z liniami Emirates wciąż będą ważnym elementem siatki połączeń australijskiego przewoźnika.Qantas planuje w dalszym ciągu utrzymywać Dubaj w roli swojego hubu w trasach do Europy. 

Przewoźnik zapowiada wprawdzie otwieranie bezpośrednich tras z Australii do Europy - pierwszą z nich będzie połączenie z Melbourne przez Perth do Londynu Heathrow, którego start zaplanowano na 24 marca 2018 r. Tym samym linia zlikwiduje loty z Melbourne do Londynu wykonywane airbusami A380 z międzylądowaniem w Dubaju. 

Obecnie żaden z samolotów nie dysponuje jednak wystarczającym zasięgiem, aby dolecieć ze wschodniego wybrzeża Australii do Europy. 

I choć Qantas będzie rozwijał bezpośrednie połączenia z Perth, to wciąż w Dubaju będzie miał znacznie bogatszą siatkę połączeń wykonywanych we współpracy z Emirates - liczącą ok. 40 kierunków. Takich możliwości nie będzie miało żadne australijskie lotnisko.

Ponadto przewoźnik prowadzi rozmowy z Boeingiem i Airbusem dotyczące zakupu boeignów 777X lub airbusów A350-900ULR, które umożliwiłyby bezpośrednie loty ze wschodniego wybrzeża Australii do Europy i na wschód Stanów Zjednoczonych. Qantas chciałby oferować bezpośrednie loty do Chicago, Nowego Jorku i Bostonu. Jednak zanim takie połączenia będą możliwe, minie jeszcze co najmniej kilka lat. 

fot. Dubai Airport 
gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie