×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair gotów zainwestować w Alitalię


Komisarze upadłościowi Alitalii otrzymali 32 wstępne oferty na dokapitalizowanie linii. Wśród zainteresowanych jest Ryanair, który chciałby przejąć trasy krótkodystansowe Alitalii i wykorzystać jej siatkę dalekodystansową.O oferta, które wpłynęły w pierwszym etapie postępowania poinformował portal Air Transport World. Obecnie zarząd komisaryczny przewoźnika analizuje, które z tych ofert zostaną dopuszczone do drugiego etapu, polegającego na dostępie do szczegółowych danych przewoźnika. Nie można wykluczyć, że po dogłębnej analizie niektórzy z chętnych zrezygnują z zaangażowania w Alitalię. 

Co prawda informacje o oferentach są tajne, ale Ryanair potwierdził, że jest jednym z nich. 

Irlandzki przewoźnik chciałby wykorzystać siatkę połączeń dalekodystansowych Alitalii. W zamian za uratowanie włoskiej linii Ryanair oczekuje znacznego ograniczenia jej działalności krótko- i średniodystansowej. Irlandczycy sami chcieliby dowozić pasażerów z Włoch i Europy do Rzymu-Fiumicino, gdzie na jednym bilecie mogliby przesiadać się na dalsze trasy. 

Oferta dobrze wpisuje się w strategię Ryanaira, który niedawno najpierw umożliwił pasażerom przesiadki na jednym bilecie na wybranych trasach przez Rzym-Fiumicino, a potem podpisał umowę o wspólnej sprzedaży biletów z Air Europą na jej trasach dalekodystansowych z Madrytu. Rzym mógłby stać się kolejną po Madrycie dalekodystansową bazą Ryanaira. 

Ryanair zapowiedział, że jeszcze tego lata jest gotowy skierować na trasy z i do Włoch 20 dodatkowych samolotów. 

Alitalia jest pod zarządem komisarycznym po tym, jak jej pracownicy odrzucili w referendum plan restrukturyzacji zakładający m.in. zwolnienia i ograniczenie floty. W efekcie Etihad Airways, główny udziałowiec włoskiej linii, wycofał się z zamiaru sfinansowania części planu restrukturyzacji kwotą 900 mln euro (cały plan miał kosztować 2 mld euro). Rząd włoski udzielił linii pożyczkę pomostową w kwocie 600 mln euro, która powinna wystarczyć do jesieni. Wykluczył jednak renacjonalizację przewoźnika. 
gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie