Ryanair wprowadza do sprzedaży bilety łączone

16 maja 2017 09:42
12 komentarzy
Dostępne są już bilety łączone na loty Ryanair, dzięki którym pasażerowie będą mogli odbyć podróż z przesiadką na jednym bilecie.
Reklama
Na razie, zgodnie z zapowiedzią, możliwość rezerwacji takich biletów ograniczona jest do przesiadek w ramach sieci połączeń Ryanair. Opcja dostępna jest w przypadku wybranych par lotów z przesiadką na lotnisku w Rzymie-Fiumicino i będzie sukcesywnie rozszerzana, co wiąże się ze zmianą systemów IT irlandzkiego przewoźnika.

Wprowadzenie biletów łączonych oznacza znaczną zmianę w stosunku do dotychczasowej polityki przewoźnika, polegającej na sprzedawaniu osobno każdego odcinka podróży. Wcześniej wiele osób samodzielnie rezerwowało loty przez największe huby irlandzkiego low-costa, co było możliwe jedynie na dwóch osobnych biletach. Taka opcja była o tyle ryzykowna, że pasażerowie nie mieli zabezpieczonej przesiadki - w przypadku spóźnienia lub odwołania pierwszego lotu, Ryanair nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dowiezienie pasażera do ostatecznego celu podróży. Do tego w przypadku lotu z bagażem rejestrowanym taka rezerwacja wiąże się z koniecznością odebrania i ponownego nadania bagażu, a czasem także z koniecznością przejścia kontroli paszportowej lub bezpieczeństwa.

W kwietniu tego roku Ryanair poinformował, że w ramach czwartego roku programu "Always Getting Better" wprowadzi możliwość rezerwacji biletów łączonych najpierw w ramach siatki tej linii, a potem także z innymi przewoźnikami. Od dziś, przewoźnik wprowadza do sprzedaży bilety łączone.Prawdopodobnie pierwszą zewnętrzną linią lotniczą, z którą Ryanair wprowadzi możliwość przesiadek będzie Norwegian.

fot. Ryanair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1c339 2017-05-17 23:25   
gość_1c339 - Profil gość_1c339
Nareszcie zaczyna się prawdziwa konkurencja. LOT będzie musiał albo obniżyć ceny do poziomu lowcostów albo podnieść komfort i poziom obsługi klienta. Coś za coś. Nie da się doić do upadu oferując poziom lowcostów a czasami nawet poniżej.
gość_31d21 2017-05-17 14:26   
gość_31d21 - Profil gość_31d21
A wiadomo może coś apropo nowego systemu przydziału miejsc w Ryanie? System przydziela miejsca począwszy od środkowych siedzeń, dla współpasażerów miejsca są możliwie jak najdalej, w momencie jak ktoś się zdecyduje zapłacić za przesadzenie jednej osoby to system kasuje przydział miejsca dla drugiej i wyświetla się komunikat, że miejsce zostanie przydzielone na lotnisku. Dodatkowo miejsca są tak rozdzielane, że nawet jak chce się zapłacić za posadzenie 2 osób koło siebie to nie ma jak, ponieważ wszystkie środkowe miejsca poszły na losowo przydzielane miejsca. Na livechacie wskazują konieczność zapłacenia za drugą osobę i tyle.
gość_20efb 2017-05-16 20:10   
gość_20efb - Profil gość_20efb
adam7691; To nie jest prawdą co piszesz. Można, kiedy dojdzie do sytuacji, w której pasażer ma złamaną nogę i w konsekwencji zmuszony jest korzystać z dodatkowej przestrzeni wokół siebie. Dotyczy to sytuacji kiedy siedzenie w jednej pozycji mogłoby powodować niedokrwienie części ciała. Wtedy ma obowiązek zarezerwować 3 miejsca w locie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy