×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair wprowadza do sprzedaży bilety łączone


Dostępne są już bilety łączone na loty Ryanair, dzięki którym pasażerowie będą mogli odbyć podróż z przesiadką na jednym bilecie.

Na razie, zgodnie z zapowiedzią, możliwość rezerwacji takich biletów ograniczona jest do przesiadek w ramach sieci połączeń Ryanair. Opcja dostępna jest w przypadku wybranych par lotów z przesiadką na lotnisku w Rzymie-Fiumicino i będzie sukcesywnie rozszerzana, co wiąże się ze zmianą systemów IT irlandzkiego przewoźnika.

Wprowadzenie biletów łączonych oznacza znaczną zmianę w stosunku do dotychczasowej polityki przewoźnika, polegającej na sprzedawaniu osobno każdego odcinka podróży. Wcześniej wiele osób samodzielnie rezerwowało loty przez największe huby irlandzkiego low-costa, co było możliwe jedynie na dwóch osobnych biletach. Taka opcja była o tyle ryzykowna, że pasażerowie nie mieli zabezpieczonej przesiadki - w przypadku spóźnienia lub odwołania pierwszego lotu, Ryanair nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dowiezienie pasażera do ostatecznego celu podróży. Do tego w przypadku lotu z bagażem rejestrowanym taka rezerwacja wiąże się z koniecznością odebrania i ponownego nadania bagażu, a czasem także z koniecznością przejścia kontroli paszportowej lub bezpieczeństwa. 

W kwietniu tego roku Ryanair poinformował, że w ramach czwartego roku programu "Always Getting Better" wprowadzi możliwość rezerwacji biletów łączonych najpierw w ramach siatki tej linii, a potem także z innymi przewoźnikami. Od dziś, przewoźnik wprowadza do sprzedaży bilety łączone.Prawdopodobnie pierwszą zewnętrzną linią lotniczą, z którą Ryanair wprowadzi możliwość przesiadek będzie Norwegian. 

fot. Ryanairgość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie