Ryanair sprzeda bilety m.in. do USA i Brazylii

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 maja 2017 13:30
1 komentarz
Na stronie Ryanaira będzie można kupić bilety na dalekodystansowe trasy hiszpańskiej linii Air Europa, m.in. do Ameryki Południowej, na Karaiby i do Stanów. W przyszłości pojawi się możliwość łączenia biletów obydwu linii.
Reklama

Klienci Ryanaira będą mogli bezpośrednio na stronie internetowej kupić bilety na wszystkie dalekodystansowe trasy obsługiwane przez linię Air Europa z bazy tej spółki w Madrycie. Irlandzki przewoźnik poinformował o nawiązaniu współpracy na swoim profilu w serwisie Facebook. Na stronie Ryanaira można już wybrać nowe kierunki - pojawia się przy nich informacja, że loty są obsługiwane przez Air Europę.

Współpraca obejmie loty do łącznie 16 państw w Północnej, Środkowej i Południowej Ameryce wliczając Argentynę, Brazylię, Kubę, Meksyk i Stany Zjednoczone. Air Europa lata z Madrytu m.in. do Sao Paulo, Buenos Aires, Limy, Hawany, Cancun, Punta Cany, a także do Miami, Nowego Jorku-JFK i Bostonu w Stanach. Wszystkie trasy dalekodystansowe przewoźnika są obsługiwane airbusami A330-200 i -300.


W pierwszej fazie współpracy klienci Ryanaira będą mogli zakupić bilety na wybrane połączenia Air Europe za pośrednictwem strony internetowej, ale przesiadki w Madrycie nadal nie będą gwarantowane. W drugiej fazie, która zostanie wdrożona później w tym roku pasażerowie będą mieli możliwość zakupu biletów łączonych. Dzięki temu możliwy stanie się zakup biletu m.in. z Krakowa, Modlina, Poznania i Wrocławia z przesiadką w Madrycie do miast obsługiwanych przez Air Europę.

Ryanair prowadzi także rozmowy z innymi przewoźnikami dotyczące współpracy przy połączeniach dalekodystansowych. Powszechnie spodziewano się, że pierwszą linią, z którą irlandzki low-cost nawiąże taką współpracę, będzie Norwegian - z tą spółką prowadzone są od zeszłego roku zaawansowane rozmowy.

W zeszłym tygodniu Ryanair wprowadził także możliwość kupna biletów z przesiadką w obrębie własnej siatki połączeń. Na razie oferta obejmuje tylko 10 tras przez bazę w Rzymie-Fiumicino, ale ma być rozszerzana.

fot. Dominik SipinskiReklama

Ostatnie komentarze

teemu 2017-05-23 13:54   
teemu - Profil teemu
UX ma w swojej flocie dalekodystansowej także dreamlinery, bodajże 5 sztuk
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama