×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet zamyka bazę w Hamburgu. Co z trasą do Krakowa?


easyJet od końca lata 2018 r. zamknie bazę w Hamburgu - wynika z oświadczenia wydanego przez brytyjskiego przewoźnika. Może to oznaczać koniec lotów z Krakowa do tego niemieckiego miasta.

Linia poinformowała, że po dokładnej analizie działalności w Hamburgu postanowiła zaprzestać bazowania tam swoich samolotów. Wyniki na tym lotnisku nie są zgodne z oczekiwaniami przewoźnika. Strategia przyjęta przez linię zakłada umacnianie pozycji pierwszoplanowej na najważniejszych dla linii lotniskach. 

W Hamburgu easyJet przewozi 1,5 mln pasażerów rocznie, mniej niż Eurowings, Germanwings czy Lufthansa. Jak szacują niemieckie media, po zamknięciu bazy liczba pasażerów obsługiwanych przez easyJeta w Hamburgu spadnie do poziomu 500 tys. pasażerów rocznie.


W tegorocznym sezonie letnim easyJet lata z Hamburga na 30 trasach, w tym do Krakowa. Przewoźnik nie oferuje co do zasady połączeń na trasach które nie łączą ani jednej bazy easyJeta. To oznacza, że szanse na utrzymanie lotów z Krakowa do Hamburga są niskie, chyba że linia zdecyduje się na uruchomienie bazy w Krakowie.

easyJet oferuje z Krakowa także loty do Paryża-CDG, Londynu-Gatwick, Bristolu, Bazylei-Miluzy, Edynburga, Liverpoolu, Lyonu, Manchesteru, Mediolanu-Malpensy, Belfastu, Wenecji, Neapolu i Genewy.
gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie