×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bliższa współpraca Airbusa z Chinami


Airbus oraz rząd Chin podpisały list intencyjny w sprawie pogłębienia współpracy w zakresie lotnictwa i aeronautyki.Dokument został podpisany w Berlinie przez Fabrice'a Brégiera, prezesa Airbus Commercial Aircraft oraz He Lifenga, przewodniczącego Narodowej Komisji Rozwoju i Reform Chin. List intencyjny wzmacnia i pogłębia współpracę w wielu dziedzinach pomiędzy Airbusem i chińską branżą lotniczą. 

Airbus oraz Chiny będą wspierały rozwój umiejętności inżynieryjnych oraz innowacji technologicznej w Chinach, a także promowały włączenie chińskich dostawców w światowy łańcuch dostaw Airbusa. 

- Sukces współpracy przemysłowej pomiędzy Airbusem i Chinami jest modelem partnerstwa opierającego się na zaawansowanych technologiach i realizacji wspólnych interesów pomiędzy Chinami i Europą. Wraz z naszymi chińskimi partnerami jesteśmy pewni, że podołamy nowym wyzwaniom i szansom i cieszymy się z tego, że możemy jeszcze bardziej pogłębić i rozszerzyć partnerstwo - powiedział Brégier.

Firma Airbus od lat współpracuje z rządem Chin. We wrześniu tego roku Centrum Montażu i Dostaw samolotów w Tianjin dostarczy pierwszego wyprodukowanego w Chinach airbusa A330. Do końca tego roku linia montażowa zakładów w Tianjin rozpocznie produkcję airbusów A320neo. 

Obie strony umowy zobowiązały się do dalszej współpracy w rozwoju branży oraz odpowiedzi na potrzeby szybko rozwijającego się rynku lotniczego w Chinach. Partnerstwo będzie dotyczyć także wspólnego podejmowania światowych wyzwań, takich jak kwestie ochrony środowiska, czy zarządzanie transportem lotniczym. Na mocy porozumienia partnerstwo zostanie także rozszerzone o takie sektory jak helikoptery.

fot. Airbusgość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie