Bliższa współpraca Airbusa z Chinami

2 czerwca 2017 14:45
2 komentarze
Airbus oraz rząd Chin podpisały list intencyjny w sprawie pogłębienia współpracy w zakresie lotnictwa i aeronautyki.
Reklama
Dokument został podpisany w Berlinie przez Fabrice'a Brégiera, prezesa Airbus Commercial Aircraft oraz He Lifenga, przewodniczącego Narodowej Komisji Rozwoju i Reform Chin. List intencyjny wzmacnia i pogłębia współpracę w wielu dziedzinach pomiędzy Airbusem i chińską branżą lotniczą.

Airbus oraz Chiny będą wspierały rozwój umiejętności inżynieryjnych oraz innowacji technologicznej w Chinach, a także promowały włączenie chińskich dostawców w światowy łańcuch dostaw Airbusa.

- Sukces współpracy przemysłowej pomiędzy Airbusem i Chinami jest modelem partnerstwa opierającego się na zaawansowanych technologiach i realizacji wspólnych interesów pomiędzy Chinami i Europą. Wraz z naszymi chińskimi partnerami jesteśmy pewni, że podołamy nowym wyzwaniom i szansom i cieszymy się z tego, że możemy jeszcze bardziej pogłębić i rozszerzyć partnerstwo - powiedział Brégier.

Firma Airbus od lat współpracuje z rządem Chin. We wrześniu tego roku Centrum Montażu i Dostaw samolotów w Tianjin dostarczy pierwszego wyprodukowanego w Chinach airbusa A330. Do końca tego roku linia montażowa zakładów w Tianjin rozpocznie produkcję airbusów A320neo.

Obie strony umowy zobowiązały się do dalszej współpracy w rozwoju branży oraz odpowiedzi na potrzeby szybko rozwijającego się rynku lotniczego w Chinach. Partnerstwo będzie dotyczyć także wspólnego podejmowania światowych wyzwań, takich jak kwestie ochrony środowiska, czy zarządzanie transportem lotniczym. Na mocy porozumienia partnerstwo zostanie także rozszerzone o takie sektory jak helikoptery.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

gość_36669 2017-06-04 09:47   
gość_36669 - Profil gość_36669
Za 20 lat Europa straci przewagę technologiczną w tej dziedzinie. Będziemy pracować za pół miski ryżu!
gość_af8c9 2017-06-02 14:56   
gość_af8c9 - Profil gość_af8c9
To jak wpuścić lisa do kurnika. Ale może to się opłaca ? Na pewno Chinom i na krótki okres Airbusowi.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy