×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: Do Birmingham wyłącznie A380


Od 29 października br. oba połączenia Emirates do Birmingham będą obsługiwane airbusami A380.W tej chwili do obsługi lotów EK 39/40 linie lotnicze Emirates wykorzystują boeingi 777. Od października tego roku przewoźnik wyśle na tę trasę airbusy A380, zabierające na pokład 615 pasażerów. Zmiana oznacza, że dwa połączenia dziennie będą obsługiwane wyłącznie flagowymi maszynami przewoźnika. 

Jak wyjaśniają linie Emirates, decyzja o skierowaniu Superjumbo do obsługi drugiego połączenia do Birmingham wychodzi na przeciw ogromnemu zainteresowaniu pasażerów podróżą na pokładzie tego typu samolotu. Od momentu debiutu na trasie pomiędzy Birmingham a Dubajem w marcu ubiegłego roku, airbusy A380 przewiozły pomiędzy lotniskami ponad 300 tys. osób.  

Linie Emirates zainaugurowały bezpośrednie loty do Birmingham w grudniu 2000 r. Wtedy połączenie było obsługiwane raz dziennie airbusami A330 zabierającymi na pokład 278 pasażerów. Od tamtej pory na trasie podróżowało już 5,2 mln pasażerów. Znaczącą liczbę podróżnych stanowią międzynarodowi uczniowie i studenci, którzy uczęszczają do prestiżowych szkół i uniwersytetów w Birmingham, informuje przewoźnik. 


fot. Emiratesgość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie