Słabe wyniki finansowe Zodiac Aerospace

9 maja 2017 09:00
Firma Zodiac Aerospace, zajmująca się głównie produkcją foteli i elementów kabin samolotów, zanotowała w okresie od października do marca spadek sprzedaży o 1,7 proc. do 2,45 mld euro.
Reklama
Po korekcie o akwizycje i wahania kursów walut organiczny spadek przychodów był jeszcze głębszy i wyniósł -2,6 proc.

Na poziomie operacyjnym firma straciła w tym półroczu 12 mln euro - rok wcześniej w okresie od października miała 80 mln euro zysku operacyjnego. Zmiana to głównie efekt fatalnych wyników segmentu Aircraft Interiors - zanotował on bowiem 130 mln euro straty operacyjnej, głównie z powodu opóźnień w dostawach dla kluczowych klientów (m.in. airbusa A350 i bombardier CSeries) i konieczności droższego, ale szybszego produkowania wnętrz kabin. Segment Aerosystems odnotował w okresie od października do marca 131 mln euro zysku operacyjnego.

Zodiac Aerospace jest jednak przekonany, że zmiany na czele firmy oraz nadrobienie opóźnień w programie dostawy wnętrz kabin spowodują, że kolejne okresy rozliczeniowe będą lepsze. Zamierza także nadal prowadzić negocjacje dotyczące przejęcia firmy Safran. W drugim półroczu zysk operacyjny ma wynieść 200-220 mln euro.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy