×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Słabe wyniki finansowe Zodiac Aerospace


Firma Zodiac Aerospace, zajmująca się głównie produkcją foteli i elementów kabin samolotów, zanotowała w okresie od października do marca spadek sprzedaży o 1,7 proc. do 2,45 mld euro.


Po korekcie o akwizycje i wahania kursów walut organiczny spadek przychodów był jeszcze głębszy i wyniósł -2,6 proc. 

Na poziomie operacyjnym firma straciła w tym półroczu 12 mln euro - rok wcześniej w okresie od października miała 80 mln euro zysku operacyjnego. Zmiana to głównie efekt fatalnych wyników segmentu Aircraft Interiors - zanotował on bowiem 130 mln euro straty operacyjnej, głównie z powodu opóźnień w dostawach dla kluczowych klientów (m.in. airbusa A350 i bombardier CSeries) i konieczności droższego, ale szybszego produkowania wnętrz kabin. Segment Aerosystems odnotował w okresie od października do marca 131 mln euro zysku operacyjnego.

Zodiac Aerospace jest jednak przekonany, że zmiany na czele firmy oraz nadrobienie opóźnień w programie dostawy wnętrz kabin spowodują, że kolejne okresy rozliczeniowe będą lepsze. Zamierza także nadal prowadzić negocjacje dotyczące przejęcia firmy Safran. W drugim półroczu zysk operacyjny ma wynieść 200-220 mln euro.gość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie