×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin Atlantic nieznacznie poprawia wyniki finansowe


Grupa Virgin Atlantic trzeci rok z rzędu osiągnęła zysk - wynika z raportu finansowego opublikowanego przez przewoźnika.

W kończącym się 31 grudnia roku finansowym Grupa Virgin Atlantic łącznie wypracowała 23 mln funtów zysku przed opodatkowaniem, co stanowi o 500 tys. funtów lepszy wynik niż rok wcześniej. Poprawa została osiągnięta mimo niesprzyjających makroekonomicznych czynników w 2016 r. Zyski grupy napędzał oddział Virgin Holidays, który już drugi rok z rzędu znacznie poprawił zyski. Łączne obroty Grupy Virgin wyniosły w ubiegłym roku 2,69 mld funtów.

W 2016 roku linie Virgin Atlantic o 1,9 proc. poprawiły współczynnik wypełnienia swoich samolotów (LF) - średni load factor wyniósł 78,7 proc. Jak tłumaczą władze spółki, jest to efektem okrzepnięcia zmian w siatce połączeń przewoźnika wprowadzonych w 2014 r. 

- To był rok, w którym zmagaliśmy się z istotnymi zewnętrznymi przeciwnościami, dlatego poprawa naszych zysków oraz zwiększenie udziałów w rynku w tym środowisku pełnym wyzwań jest świadectwem wytężonej pracy naszego zespołu. Pozostaliśmy skoncentrowani na potrzebach naszych klientów, realizując drugi rok z trzyletniego plany inwestycji o wartości 300 mln funtów i ciężko pracowaliśmy nad zapewnieniem płynnych operacji. Realizujemy plan latania młodszą i wydajniejszą paliwowo flotą i w 2016 roku odebraliśmy cztery fantastyczne boeingi 787-9 oraz złożyliśmy zamówienie na 12 airbusów A350-1000, których cena katalogowa wynosi 4,4 mln funtów. Dzięki tej inwestycji cała nasza flota zostanie odnowiona w przeciągu dekady, co pozwoli naszym pasażerom cieszyć się jeszcze lepszymi warunkami podróżowania na naszych pokładach. Poprawa satysfakcji naszych klientów pozostaje w centrum naszej uwagi - powiedział Craig Kreeger, dyrektor zarządzający Virgin Atlantic. 

Ubiegłoroczne zyski EBITDA Virgin Holidays wyniosły 19,1 mln funtów, co oznacza 75,2 proc. wzrostu w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Tak znacząca poprawa wyników została osiągnięta dzięki większej liczbie pasażerów oraz wyższym marżom. 

W 2016 r. linie Virgin Atlantic przewiozły 5,44 mln pasażerów oraz obsłużyły 22 tys. lotów do 26 kierunków. 

gość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie