Virgin Atlantic nieznacznie poprawia wyniki finansowe

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
29 marca 2017 07:20
Grupa Virgin Atlantic trzeci rok z rzędu osiągnęła zysk - wynika z raportu finansowego opublikowanego przez przewoźnika.
Reklama

W kończącym się 31 grudnia roku finansowym Grupa Virgin Atlantic łącznie wypracowała 23 mln funtów zysku przed opodatkowaniem, co stanowi o 500 tys. funtów lepszy wynik niż rok wcześniej. Poprawa została osiągnięta mimo niesprzyjających makroekonomicznych czynników w 2016 r. Zyski grupy napędzał oddział Virgin Holidays, który już drugi rok z rzędu znacznie poprawił zyski. Łączne obroty Grupy Virgin wyniosły w ubiegłym roku 2,69 mld funtów.

W 2016 roku linie Virgin Atlantic o 1,9 proc. poprawiły współczynnik wypełnienia swoich samolotów (LF) - średni load factor wyniósł 78,7 proc. Jak tłumaczą władze spółki, jest to efektem okrzepnięcia zmian w siatce połączeń przewoźnika wprowadzonych w 2014 r.

- To był rok, w którym zmagaliśmy się z istotnymi zewnętrznymi przeciwnościami, dlatego poprawa naszych zysków oraz zwiększenie udziałów w rynku w tym środowisku pełnym wyzwań jest świadectwem wytężonej pracy naszego zespołu. Pozostaliśmy skoncentrowani na potrzebach naszych klientów, realizując drugi rok z trzyletniego plany inwestycji o wartości 300 mln funtów i ciężko pracowaliśmy nad zapewnieniem płynnych operacji. Realizujemy plan latania młodszą i wydajniejszą paliwowo flotą i w 2016 roku odebraliśmy cztery fantastyczne boeingi 787-9 oraz złożyliśmy zamówienie na 12 airbusów A350-1000, których cena katalogowa wynosi 4,4 mln funtów. Dzięki tej inwestycji cała nasza flota zostanie odnowiona w przeciągu dekady, co pozwoli naszym pasażerom cieszyć się jeszcze lepszymi warunkami podróżowania na naszych pokładach. Poprawa satysfakcji naszych klientów pozostaje w centrum naszej uwagi - powiedział Craig Kreeger, dyrektor zarządzający Virgin Atlantic.

Ubiegłoroczne zyski EBITDA Virgin Holidays wyniosły 19,1 mln funtów, co oznacza 75,2 proc. wzrostu w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Tak znacząca poprawa wyników została osiągnięta dzięki większej liczbie pasażerów oraz wyższym marżom.

W 2016 r. linie Virgin Atlantic przewiozły 5,44 mln pasażerów oraz obsłużyły 22 tys. lotów do 26 kierunków.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama