×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malindo Air pierwszym odbiorcą boeinga 737 MAX 8


Wbrew wcześniejszym zapowiedziom to nie Norwegian, a malezyjska linia Malindo Air będzie pierwszym odbiorcą nowego boeinga 737 MAX 8. Przewoźnik z bazą w Kuala Lumpur powinien otrzymać pierwszą maszynę w ciągu kilku tygodni.


Nowy wariant boeinga 737 otrzymał na początku marca certyfikację, co otwiera drogę do rozpoczęcia realizacji dostaw. 

Początkowo spekulowano, że pierwszym odbiorcą będą linie Southwest Airlines, które jako pierwsze złożyły zamówienie na boeinga 737 MAX 8. Jednak amerykański low-cost zamierza odebrać pierwszą maszynę dopiero latem. W maju pierwszy boeing nowego typu trafi do Norwegiana, ale teraz okazało się, że Malindo Air wyprzedziło norweską spółkę. 

Malezyjski przewoźnik (którego testowaliśmy w "Oblatywaczu") należący do mającej siedzibę w Indonezji grupy Lion Air korzysta obecnie z 23 boeingów 737-800NG i sześciu boeingów 737-900ER. W tym roku zamierza odebrać cztery boeingi 737 MAX 8. To element realizacji złożonego w lutym 2012 r. zamówienia na 201 samolotów tego typu, które trafią do różnych linii z grupy - indonezyjskich Lion Air i Batik Air, Malindo Air oraz Thai Lion Air. Na razie nie wiadomo, czy w tym roku któraś z linii w koncernie poza Malindo Air odbierze boeingi 737 MAX 8. gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie