×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian pierwszym odbiorcą boeinga 737 MAX


Norweski przewoźnik jako pierwsza linia na świecie rozpocznie użytkowanie nowego modelu boeing 737 MAX. Amerykański Southwest, który był pierwszym zamawiającym, wprowadzi samolot do siatki połączeń dopiero jesienią.Bjorn Kjos, prezes Norwegiana, potwierdził w rozmowie z CNN Money, że pierwsza dostawa zaplanowana jest na maj br. Krótko po tym przewoźnik zamierza rozpocząć obsługę regularnych połączeń nową maszyną. Łącznie Norwegian zamówił 100 boeingów 737 MAX 8.

Samoloty te będą wykorzystywane m.in. do obsługi tras transatlantyckich z Irlandii. 

Southwest odbierze pierwszego ze 170 zamówionych boeingów 737 MAX 8 w lipcu, ale pierwsze trasy samolot zacznie obsługiwać dopiero w październiku. Sześć maszyn tego typu zamówił także LOT - przewoźnik otrzyma pierwszą maszynę w listopadzie br., a druga w grudniu. 

Prezes Norwegiana zapowiedział też, że poza Ryanairem rozmawia także z innymi przewoźnikami niskokosztowymi na temat możliwości współpracy w zakresie dowożenia pasażerów na trasy dalekodystansowe. Kandydatem jest przede wszystkim easyJet. Na razie norweska linia nie prowadzi podobnych rozmów po drugiej stronie Atlantyku.gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie