×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Saab wyposaży zintegrowaną wieżę kontroli w Stambule


Szwedzki Saab podpisał kontrakt z firmą Cengiz Construction na dostawę zintegrowanego systemu zarządzania ruchem lotniczym na nowe lotnisko w Stambule.


W ramach kontraktu Saab dostarczy kompletny system kontroli i prowadzenia ruchu naziemnego (A-SGMSC) obejmujący oprogramowanie do wyznaczania tras kołowania dla samolotów, oświetlenie i monitoring powierzchni lotniska, elektroniczne paski lotu, liczne czujniki oraz pięć radarów ruchu naziemnego SR-3. 

Taki zestaw urządzeń wystarczy do obsługi lotniska w pierwszym etapie rozbudowy, gdy będzie miało ono trzy pasy startowe. W kolejnym etapie, gdy lotnisko zostanie rozbudowane do sześciu pasów, Saab dostarczy kolejne radary i czujniki. 

Saab dostarcza już dla DHMI, tureckiej agencji zarządzania ruchem lotniczym, systemy na inne lotniska. 

Cengiz Corporation będzie operatorem nowego lotniska w Stambule przez 25 lat po jego otwarciu. Ma to być docelowo największy port lotniczy świata, obsługujący do 150 mln pasażerów rocznie. Jego otwarcie zaplanowano na luty 2018 r. Do końca 2016 r. zbudowano ok. 40 proc. infrastruktury lotniska. gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie