×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czech Airlines: Wzrost zysku w 2016 r.


Linie Czech Airlines zarobiły w 2016 r. 241 mln koron (ok. 38 mln zł) netto. To o 8 proc. więcej niż rok temu. Liczba pasażerów wzrosła aż o 23,5 proc. do 2,71 mln osób.


- Czech Airlines skorzystały na korzystnych warunkach dla całej branży lotniczej. Poprawiły się wszystkie wskaźniki przewozowe, uruchomiliśmy 11 nowych tras, dodaliśmy do floty nowy samolot ATR 72 i zwiększyliśmy łączną liczbę lotów o ponad 9 proc. - powiedział Jozef Sinčák, prezes Czech Airlines. - Zysk operacyjny Czech Airlines był dodatkowo napędzany przez wyższe o 10 proc. wykorzystanie floty, wzrost popytu na trasach na Ukrainę i do Rosji, wyższe wskaźniki wypełnienia i koszty utrzymane na zeszłorocznym poziomie. 

Prezes czeskiej linii dodał, że spółka koncentrowała się na przewożeniu pasażerów do Czech i uprościła model biznesowy. W grudniu 2016 r. wprowadzona została nowa struktura taryf, dzięki czemu cały czas rośnie średnie wypełnienie samolotów. W styczniu wyniosło ono 75 proc., o 12 pkt. proc. więcej niż rok temu.

Czech Airlines dodatkowo skorzystały na leasingu samolotów dla zagranicznych przewoźników (głównie w Arabii Saudyjskiej) i wzroście sprzedaży usług dodatkowych. 

Linia w 2016 r. przewiozła 2,26 mln pasażerów w ramach własnej siatki oraz 444 tys. osób dla innych przewoźników w ramach leasingu. Średnie wypełnienie wzrosło w porównaniu do 2015 r. o 0,9 pkt. proc. i wyniosło 75,4 proc. 

Zysk operacyjny linii wyniósł 285 mln koron. 


Reklama


Booking.com
gość_c2e19 - Profil
gość_c2e19
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie