×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aeroflot najsilniejszą marką lotniczą


Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot zostały uznane za najsilniejszą markę lotniczą w raporcie firmy konsultingowej Brand Finance, zajmującej się wyceną światowych brandów.


O wygranej przewoźnika w rankingu najsilniejszych marek zadecydowała dominująca pozycja na rynku krajowym, inwestycje w marketing, nowa flota oraz rosnąca rola Rosji jako hubu przesiadkowego. 

Ta wiadomość może zaskoczyć osoby z Europy lub Ameryki Północnej, którym bliższe są linie lotnicze zachodnie lub z Bliskiego Wschodu. Siła marki Aeroflotu wywodzi się z dominacji na rynku krajowym. Przemawiają za tym wyniki linii w takich aspektach jak znajomość marki, branie przewoźnika pod uwagę czy bycie preferowanym przewoźnikiem, zarówno w odniesieniu do innych linii lotniczych z Rosji, jak i zagranicznych przewoźników działających na rynku krajowym - tłumaczą autorzy raportu. Dla wielu Rosjan Aerofłot to niemal synonim linii lotniczej - zachodni przewoźnicy zawsze mają silną konkurencję, co osłabia ich dominację jako marki. 

Jak zauważa Brand Finance wynik jest jednak imponujący w świetle faktu, że Aeroflot nie obsługuje na zasadach wyłączności ani jednej trasy. Według analityków to dowód, że siła przewoźnika ma źródło w przewadze konkurencyjnej, a nie w monopolu. 

Z kolei najcenniejszą marką lotniczą na świecie (pod względem wyłącznie wyceny, a nie całkowitej siły brandu) uznana została marka American Airlines, wyceniana na 9,8 mld dolarów. Na podium znalazły się także dwie inne amerykańskie marki - Delta wyceniana na 9,2 mld dolarów oraz United, wyceniana na 7,1 mln dolarów. W pierwszej dziesiątce marek lotniczych świata o najwyższej wartości firma Brand Finance umieściła także marki Emirates, Southwest, China Southern Airlines, China Easter Airlines, Air China, British Airways oraz ANA. 

W rankingu najcenniejszych marek Aeroflot znalazł się na 26. miejscu z wartością marki wycenianą na 1,2 mld dolarów. Na opublikowanej liście Brand Finance Airlines 50 2017 nie znalazł się żaden przewoźnik z Polski.

fot. Aeroflot, Dominik Sipińskigość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie