×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 16 proc. wzrost w styczniu


W styczniu w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 289,1 tys. pasażerów. Stanowi to 16 proc. wzrost w porównaniu do stycznia 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Po rekordowym roku 2016, w którym pierwszy raz w naszej historii przekroczyliśmy próg 4 milionów obsłużonych pasażerów, styczeń bieżącego roku przynosi nam wzrost będący bardzo dobrą prognozą na 2017. Tak dobre wyniki osiągnęliśmy między innymi dzięki połączeniom krajowym. Zarówno trasa linii lotniczych PLL LOT do Krakowa, jak i przeniesione z Modlina na warszawskie lotnisko Chopina połączenie Ryanair pochwalić się mogą doskonałymi statystykami. Wszystkie połączenia krajowe zanotowały aż 56,5% średni wzrost w stosunku do stycznia ubiegłego roku! Nie gorzej wygląda sytuacja na połączeniach zagranicznych, gdzie średni wzrost wśród wszystkich przewoźników, zarówno niskokosztowych, jak i tradycyjnych wyniósł 10% – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie