×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT szuka menedżera do Teheranu


Przewoźnik umieścił w sieci ogłoszenia o pracę dla station managera w Teheranie. Poszukiwanie osoby zarządzającej działalnością linii na lotnisku oznacza, że już wkrótce LOT ogłosi uruchomienie połączenia do stolicy Iranu.


Teheran to jedna z wciąż nieoficjalnych, ale pewnych nowości w siatce LOT-u na ten rok. Przewoźnik już pod koniec 2015 r. złożył do Urzędu Lotnictwa Cywilnego wniosek o zezwolenie na loty z Warszawy na lotnisko im. imama Chomejniego w Teheranie. 

Do tej pory plany LOT-u hamował jednak brak odpowiednich samolotów. Co prawda teoretycznie dystans ok. 3000 km z Warszawy do Teheranu mogłyby pokonać zarówno embraery 175, jak i większe embraery 195 - jednak w praktyce nie byłoby to możliwe z pełnym udźwigiem z uwagi na warunki w Teheranie (operacje na wysoko położone lotniska w gorącym klimacie są bardziej wymagające) oraz konieczność lotu dalszą trasą z ominięciem Ukrainy. LOT nie chciał też uruchamiać tego połączenia tymi maszynami, przeznaczonymi głównie do ruchu regionalnego. 

LOT będzie latał na główne międzynarodowe lotnisko im. imama Chomejniego. Loty z Europy do tego portu lotniczego oferują obecnie m.in. Lufthansa, Austrian Airlines, KLM, Alitalia i Air France. Do kilkunastu miast w Europie latają także lokalne linie Iran Air i Mahan Air. 

Połączenie do stolicy Iranu ruszy zapewne już w sezonie letnim. Jest bardzo prawdopodobne, że LOT będzie je od początku obsługiwał nowymi boeingami 737-800, podobnie jak niedawno ogłoszone połączenie do Astany. Dostawy tych maszyn rozpoczną się w maju br. Jesienią przewoźnik otrzyma także nowe boeingi 737 MAX 8. gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie