LOT szuka menedżera do Teheranu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 stycznia 2017 09:00
11 komentarzy
Przewoźnik umieścił w sieci ogłoszenia o pracę dla station managera w Teheranie. Poszukiwanie osoby zarządzającej działalnością linii na lotnisku oznacza, że już wkrótce LOT ogłosi uruchomienie połączenia do stolicy Iranu.
Reklama
Teheran to jedna z wciąż nieoficjalnych, ale pewnych nowości w siatce LOT-u na ten rok. Przewoźnik już pod koniec 2015 r. złożył do Urzędu Lotnictwa Cywilnego wniosek o zezwolenie na loty z Warszawy na lotnisko im. imama Chomejniego w Teheranie.

Do tej pory plany LOT-u hamował jednak brak odpowiednich samolotów. Co prawda teoretycznie dystans ok. 3000 km z Warszawy do Teheranu mogłyby pokonać zarówno embraery 175, jak i większe embraery 195 - jednak w praktyce nie byłoby to możliwe z pełnym udźwigiem z uwagi na warunki w Teheranie (operacje na wysoko położone lotniska w gorącym klimacie są bardziej wymagające) oraz konieczność lotu dalszą trasą z ominięciem Ukrainy. LOT nie chciał też uruchamiać tego połączenia tymi maszynami, przeznaczonymi głównie do ruchu regionalnego.

LOT będzie latał na główne międzynarodowe lotnisko im. imama Chomejniego. Loty z Europy do tego portu lotniczego oferują obecnie m.in. Lufthansa, Austrian Airlines, KLM, Alitalia i Air France. Do kilkunastu miast w Europie latają także lokalne linie Iran Air i Mahan Air.

Połączenie do stolicy Iranu ruszy zapewne już w sezonie letnim. Jest bardzo prawdopodobne, że LOT będzie je od początku obsługiwał nowymi boeingami 737-800, podobnie jak niedawno ogłoszone połączenie do Astany. Dostawy tych maszyn rozpoczną się w maju br. Jesienią przewoźnik otrzyma także nowe boeingi 737 MAX 8.
Tagi
lot teheran

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3b501 2017-01-30 19:49   
gość_3b501 - Profil gość_3b501
Kelo - Racja stanu czyli w/g krakowskiego forumowicza połączenia z KRK za ocean.
Kelo 2017-01-30 19:20   
Kelo - Profil Kelo
Skoro podpisano zakaz zwożenia Bliskowschodniego i Afrykańskiego sortu do US, a w PL też nie chcemy piachu pustyni na ulicach to trzeba się skupić na trasach istotnych i zgodnych z racją stanu ! :) :)
LS9 2017-01-30 17:50   
LS9 - Profil LS9
Tanie ceny dopuki jest miejsce w samolotcie, na pewno wraz ze wzrostem liczby pasarzerow ceny tez wzrosna. Czy ktos sprawdzal czy beda mozliwe polaczenia z Astany na rejsy do USA i Kanady?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N