×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT chce latać do Iranu


W listopadzie tego roku Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) wniosek o wydanie upoważnienia do wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasie Warszawa - Teheran (IKA) objętej ograniczonymi prawami przewozowymi.


Zgodnie z postanowieniami Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Islamskiej Republiki Iranu o transporcie lotniczym, sporządzonej w Warszawie, dnia 26 października 1999 r., wykonywanie przewozów lotniczych pomiędzy Rzeczpospolitą Polska a Islamską Republiką Iranu objęte jest ograniczonymi prawami przewozowymi w postaci liczby przewoźników lotniczych, którzy mogą zostać wyznaczeni i upoważnieni do eksploatacji uzgodnionych linii.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/LOT737SP-LLG.jpg
Prezes ULC rozpisał w listopadzie konkurs, którego przedmiotem były ograniczone prawa przewozowe w postaci liczby ograniczonej do jednego przewoźnika, który może zostać wyznaczony i upoważniony do eksploatacji uzgodnionych linii pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Islamską Republiką Iranu. Wnioski o wydanie upoważnienia do wykonywania regularnych przewozów lotniczych należało składać w terminie do 16 grudnia 2015 r. Według naszych informacji tylko LOT był zainteresowany obsługą tej trasy.

Warto dodać, że w związku z art. 1 ust. 1 lit. C oraz art. 3 ust. 1 i ust. 4 Umowy, wniosek o wydanie upoważniania może złożyć przewoźnik lotniczy, którego przeważająca część własności i rzeczywista kontrola tego przedsiębiorstwa lotniczego należą do Rzeczpospolitej Polskiej.

Już w lipcu tego roku informowaliśmy, że Ministerstwo Gospodarki chce lotów do Iranu.

Fot. Piotr Bożykgość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie