×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia X ze zgodą na loty do USA


Malezyjskie linie AirAsia X zostały pierwszym przewoźnikiem niskokosztowym z Azji, który otrzymał zgodę na loty do Stanów Zjednoczonych.Przewoźnik poinformował, że otrzymał zgodę na loty od USA of Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA) i rozważa uruchomienie lotów do kilku stanów, w tym na Hawaje. 

- Do tej pory nasza ekspansja koncentrowała się na Azji, Australii i Bliskim Wschodzie i teraz jesteśmy podekscytowani planami związanymi z całkowicie nowym rynkiem wykraczającym poza region Azji Pacyfiku - powiedział Kamarudin Meranun, prezes grupy AirAsia.

Przewoźnik potwierdził także, że rozważa wznowienie lotów do Londynu, zawieszonych w marcu 2012 r. 

- W tej chwili przyglądamy się możliwości naszych tras do Londynu i pracujemy nad uzyskaniem niezbędnych pozwoleń - powiedział rzecznik przewoźnika z rozmowie z agencją Reuters. 

AirAsia X to dalekodystansowy, malezyjski oddział grupy AirAsia. Przewoźnik lata z bazy na lotnisku Kuala Lumpur, korzystając z terminala klia2. Flota linii składa się z maszyn airbus A330 i oferuje połączenia m.in. do Chin, Korei Płd., Japonii, Indii, Australii, Iranu i na Mauritius.

fot. Airbusgość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie