AirAsia X ze zgodą na loty do USA

25 stycznia 2017 07:00
Malezyjskie linie AirAsia X zostały pierwszym przewoźnikiem niskokosztowym z Azji, który otrzymał zgodę na loty do Stanów Zjednoczonych.
Reklama
Przewoźnik poinformował, że otrzymał zgodę na loty od USA of Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA) i rozważa uruchomienie lotów do kilku stanów, w tym na Hawaje.

- Do tej pory nasza ekspansja koncentrowała się na Azji, Australii i Bliskim Wschodzie i teraz jesteśmy podekscytowani planami związanymi z całkowicie nowym rynkiem wykraczającym poza region Azji Pacyfiku - powiedział Kamarudin Meranun, prezes grupy AirAsia.

Przewoźnik potwierdził także, że rozważa wznowienie lotów do Londynu, zawieszonych w marcu 2012 r.

- W tej chwili przyglądamy się możliwości naszych tras do Londynu i pracujemy nad uzyskaniem niezbędnych pozwoleń - powiedział rzecznik przewoźnika z rozmowie z agencją Reuters.

AirAsia X to dalekodystansowy, malezyjski oddział grupy AirAsia. Przewoźnik lata z bazy na lotnisku Kuala Lumpur, korzystając z terminala klia2. Flota linii składa się z maszyn airbus A330 i oferuje połączenia m.in. do Chin, Korei Płd., Japonii, Indii, Australii, Iranu i na Mauritius.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy