×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Bydgoszczy będzie dokapitalizowane


Województwo kujawsko-pomorskie i prawdopodobnie miasto Bydgoszcz dokapitalizują lotnisko im. Ignacego Paderewskiego, co pozwoli na pokrycie jego straty za kończący się rok.


Radni sejmiku województwa podjęli już decyzję o dokapitalizowaniu spółki kwotą 7,5 mln zł. Aby procentowy udział miasta w spółce nie zmalał, proporcjonalnie dokapitalizuje ją zapewne także samorząd Bydgoszczy - miejscy radni podejmą tę decyzję na jutrzejszej (28.12) sesji. Biorąc pod uwagę, że województwo ma 70 proc. akcji, a miasto - 22 proc., można spodziewać się dofinansowania na poziomie ok. 2,4 mln zł. 

Nie wiadomo, czy pozostali udziałowcy spółki - Porty Lotnicze, gmina Toruń oraz dziewięć innych podmiotów - zdecydują się na proporcjonalne dopłacenie kapitału.

Dokapitalizowanie ma pomóc spółce pokryć stratę operacyjną za 2016 r., która wyniesie ok. 8 mln zł. 

Decyzje samorządów nie wpływają na długoterminowe finansowanie lotniska. Nadal nierozstrzygnięta pozostaje kwestia dodania Torunia do nazwy lotniska - w zamian za to, miasto Kopernika jest gotowe uczestniczyć w finansowaniu spółki i pokrywaniu jej strat. W innym wypadku ciężar utrzymania deficytowego portu lotniczego nadal będzie spoczywał głównie na barkach województwa oraz w mniejszym stopniu samorządu Bydgoszczy. gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie