×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrośnie przepustowość ruchu na polsko-niemieckiej granicy


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i jej niemiecki odpowiednik, DFS, uzgodniły wprowadzenie nowych bezpośrednich tras lotniczych między ich obszarami kontroli. Powstaną też nowe punkty przekazania kontroli na granicach.


Dzięki zmianie wzrośnie pojemność przestrzeni oraz poprawi się płynność ruchu lotniczego.

Dziewięć nowych "directów", czyli bezpośrednich tras łączących odległe punkty nawigacyjne, połączy w górnej przestrzeni ruch lotniczy znad Morza Bałtyckiego w kierunku zachodnich Niemiec. Nowe trasy są dostępne przez całą dobę. Skrócenie dotychczasowych tras pozwoli przewoźnikom na zaoszczędzenie paliwa, a w konsekwencji zmniejszy emisję dwutlenku węgla. 

DFS i PAŻP opracowały także nowe punkty przekazania kontroli na granicy FIR-ów, czyli obszarów kontroli poszczególnych centrów. Porozumienie zakłada, że loty przybywające do Berlina we wschodu i podchodzące od południa będą teraz podchodziły od północy. Dzięki temu starty z Berlina będą mogły wcześniej wykonać zakręt w kierunku wschodnim.

Oba te rozwiązania pozwolą zmniejszyć pozom komplikacji ruchu w tym sektorze, wynikający z krzyżujących się poziomych strumieni oraz ruchu w płaszczyźnie pionowej w pobliżu Berlina i obszaru na granicy polsko-niemieckiej. Współpraca PAŻP i DFS przyniesie wymierne korzyści dla funkcjonalnych bloków przestrzeni powietrznej FABEC i BALTIC FAB w postaci skrócenia czasu dolotów i odlotów z Berlina.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie