×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA chce podbić serca Amerykanów


All Nippon Airways chcą stać się bardziej rozpoznawalne w USA oraz stać się dla Amerykanów głównym przewoźnikiem na trasach do Azji.Linie lotnicze All Nippon Airways są największym przewoźnikiem w Japonii, jednak są słabo rozpoznawalne w Stanach. Z tego powodu przewoźnik zdecydował się podnieść świadomość marki wśród Amerykanów.

Aby osiągnąć ten cel, linie ANA podjęły współpracę z cenionym na świecie DJ Steve Aoki w kampanii "Welcome to Experience Class". W sieci pojawiło się wideo z Aoki, poza tym DJ przygotuje specjalne playlisty Spotify dla klientów linii.

- Chcemy zdefiniować słowo "klasa" na pokładzie samolotu. Podróż jest tak sama ważna, jak cel podróży i każdy powinie mieć takie samo doświadczenie niezależnie od tego, w której części samolotu siedzi - wyjaśnia założenia kampanii szef komunikacji ANA na rynek amerykański, Tadashi Matsushita, w rozmowie z Business Insider.

Poprzez kampanię linie chcą przyciągnąć millenialsów oraz baby boomersów w wieku od 20 do 55 lat. Przewoźnikowi szczególnie zależy na podróżnych biznesowych, zainteresowanych także kulturą i rozrywką oraz na pasażerach podróżujących wypoczynkowo, szukających inspiracji i przygód. 

W 2015 r. ruch na trasach łączących Japonię z Ameryką Północną wygenerował 32 proc. zagranicznego przychodu przewoźnika i władzom ANA zależy na tym, by ten segment rynku wzrastał jeszcze bardziej. Linie chcą także stworzyć ze swoich hubów w Tokio-Naricie i Hanedzie punkty przesiadkowe do podróży do Azji dla amerykańskich podróżnych. 

W tej chwili na trasach z Japonii do Ameryki ANA musi konkurować z przewoźnikami amerykańskimi, w szczególności z American, Deltą oraz United. Z kolei na trasach do Azji ANA zmaga się z konkurencją m.in. Cathay Pacific czy Singapore Airlines oraz przewoźnikami arabskimi - Emirates, Etihad oraz Qatar Airways.

- Konkurencja staje się coraz intensywniejsza, ale dzięki temu, że mamy najwyższej jakości produkt, serwis oraz przykładamy olbrzymią uwagę do detali, jestem pewien, że jeśli tylko staniemy się bardziej rozpoznawalni, będziemy mieli przewagę nad konkurentami - zapewnia Matsushita. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie