×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: Wzrost obrotów handlowych w październiku


Obroty handlowe na lotnisku Zürich Airport w październiku wzrosły o 4,4 proc. w stosunku do października ubiegłego roku i przekroczyły 49 mln franków szwajcarskich (ok. 200 mln zł).


W październiku sprzedaż w strefie airside szwajcarskiego lotniska wzrosła o 3,3 proc, podczas gdy w strefie landside o 5,9 proc. Średnie wydatki w przeliczeniu na pasażera w tym czasie zmalały o 3,8 proc. i wynosiły 36,9 franków.

W październiku 2016 roku, port lotniczy w Zurychu obsłużył o 8,6 proc. więcej pasażerów niż w październiku 2015 roku - łącznie październikowa liczba pasażerów wyniosła 2,66 mln. 

Obroty komercyjne liczone od początku roku wzrosły o 2,1 proc. i osiągnęły poziom 457 mln franków. Od początku roku sprzedaż w strefie airside wzrosła o 2,9 proc, podczas gdy w strefie landside o 0,9 proc. 

Średnie wydatki na pasażera w okresie od początku roku do końca października wynosiły 38,8 franków, co stanowi 2,5 proc. spadek w porównaniu analogicznego okresu rok temu.

gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie