×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 12,6 proc. wzrost w październiku


W październiku w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 352,8 tys. pasażerów. Stanowi to 12,6 proc. wzrost w porównaniu do października w 2015 r.Liczba pasażerów według miesięcy
Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło już 3,4 mln podróżnych. To o 6,7 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. 

- 29 października był ostatnim dniem sezonu letniego 2016 r. Podsumowanie tego miesiąca wzrostem na poziomie 12,6%, to naprawdę bardzo dobry wynik. Zawdzięczamy go w największej mierze rosnącej liczbie pasażerów na kierunkach krajowych do Warszawy i Krakowa oraz duńskiej Kopenhagi. Bardzo dużym zainteresowaniem wciąż cieszyły się w październiku ciepłe kierunki południowe, do Barcelony i Alicante. Przed nami już tylko dwa miesiące do zakończenia roku. Czy nowy sezon zimowy przyniesie tak wysokie wzrosty w porównaniu do zeszłorocznego, aby zapewnić nam rekordową liczbę 4 mln pasażerów? – Tego na dzień dzisiejszy nie wiemy, ale z coraz większą ekscytacją liczymy codziennie każdego obsługiwanego pasażera – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie