×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas: Nowe logo i malowanie


Australijski przewoźnik zaprezentował nowe, lekko zmienione logo oraz malowanie samolotów. Poznaliśmy też nowe fotele w klasach biznes i ekonomicznej. Wszystkie te zmiany związane są z wejściem do floty linii boeingów 787.


- Jeżeli spojrzymy na historię, to dostrzeżemy że logo było odświeżane wtedy, gdy do floty dołączały rewolucyjne samoloty. Tak było z Lockheed Constellation w 1947 r., boeingiem B747-300 w 1984 r. i airbusem A380 w 2007 r. - powiedział prezes linii, Alan Joyce.


Nowe logo jest bardziej opływowe oraz ma cień, który ma oddać wrażenie ruchu i głębi. Srebrny pasek na granicy czerwonego pola, ciągnący się od ogona poprzez tylną część kadłuba ma oddać wrażenie produktu premium - tłumaczy zmiany projektant Qantasa, Marc Newson


W odświeżonym malowaniu samolotów, nazwa Qantas pojawi się na spodzie kadłuba, aby zapewnić lepszą rozpoznawalność linii, kiedy samolot przelatuje nad głowami. W samolotach, które mają winglety, czyli zagięte ku górze końcówki skrzydeł, logo z kangurem pojawi się wewnątrz tego elementu, tak aby widoczne było na zdjęciach przedstawiających widok za oknem samolotów, wykonywanych przez pasażerów. Zmieniona została także czcionka używana do zapisu nazwy przewoźnika. 

Nowe malowanie opracowane z myślą o Dreamlinerach, które zasilą flotę przewoźnika, zostało zaprezentowane na razie na airbusie A330 o rejestracji VH-QPJ i sukcesywnie będzie pojawiać się na wszystkich samolotach.


Qantas ujawnił także, że na pokładach nowych boeingów 787-9 znajdą się 42 fotele klasy biznes, w konfiguracji 1-2-1, umożliwiającej bezpośredni dostęp do korytarza z dowolnego miejsca.


W klasie ekonomicznej premium będzie mogło podróżować 28 pasażerów, na fotelach w układzie 2-3-2. W klasie ekonomicznej zainstalowanych zostanie 166 foteli w układzie 3-3-3. Nowe fotele klasy ekonomicznej będą miały uchwyt na tablety, monitor systemu rozrywki pokładowej IFE oraz umożliwią podłączenie elektronicznych urządzeń przenośnych poprzez gniazdko USB.

W klasie ekonomicznej na pokładzie Dreamlinerów, Qantas zwiększy przestrzeń pomiędzy rzędami foteli. Jak zapowiada przewoźnik, odstęp od fotela poprzedzającego będzie o cal (ok. 2,5 cm) większy niż w airbusach A380.


Ogółem 70 foteli klasy biznes oraz ekonomicznej premium reprezentuje 30 proc. miejsc na pokładzie, co stanowi największy procent miejsc premium we flocie szerokokadłubowej Qanatas. Dla porównania, w airbusie A380 fotele klas pierwszej, biznes oraz premium economy stanowią 23 proc. miejsc spośród 484, a w airbusach A330-300 mających 297 miejsc, używanych głównie na trasach do Azji, dziewięć proc. miejsc to fotele w klasie biznes, podczas gdy reszta miejsc znajduje się w klasie ekonomicznej. 

Tak skonfigurowana kabina, będzie umożliwiała podróż na ultra-długich trasach, których wprowadzenie zapowiada australijski przewoźnik

- Planujemy w pełni wykorzystać niesamowity zasięg boeingów 787, dlatego zaprojektowaliśmy kabinę tak, by zapewnić pasażerom lepszą podróż na długich trasach - wyjaśnia Joyce.

Bilety na loty australijskiej linii obsługiwane przez nowe Dreamlinery trafią do sprzedaży jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

fot: Qantas, Kurt Amsgość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie