Brussels Airlines ze stabilnym wzrostem we wrześniu

24 października 2016 12:55
We wrześniu belgijski przewoźnik zanotował ośmio procentowy wzrost pasażerów w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku oraz utrzymał poziom load factor.
Reklama
We wrześniu na pokładach Brussels Airlines gościło prawie 814 tys. pasażerów, o 61,6 tys więcej niż we wrześniu 2015 roku, co przełożyło się na 8,2 procent wzrostu.

Load factor utrzymywał się na poziomie 80 procent, podobnym jak w ubiegłym roku, co oznacza że wzrost liczby pasażerów pokrywa się ze wzrostem oferowania przewoźnika.

Jak informują linie, wzrosty liczby pasażerów zanotowano zarówno na lotach europejskich jak i międzykontynentalnych, spadła jednak liczba pasażerów podróżujących do Brukseli, co wiązać można z obawami turystów o swoje bezpieczeństwo po tegorocznej serii zamachów terrorystycznych w Europie, w tym ataku na lotnisko w Brukseli z 22 marca. Przewoźnikowi udało się jednak zwiększyć liczbę pasażerów transferowych.

Na trasach europejskich wzrosty odnotowano na kierunkach biznesowych, jak i kierunkach o profilu turystycznym, takich jak miasta w Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Włoszech.

- W sytuacji wysokiej konkurencyjności i zmniejszającego się rynku przewozów lotniczych, te rezultaty dowodzą że sukces odnosi nowy model biznesowy Brussels Airlines, który oferuje pasażerom szeroką siatkę połączeń biznesowych jak i wypoczynkowych, jak również zróżnicowane opcje taryfowe, skierowane zarówno do klientów wrażliwych cenowo jak i podróżnych oczekujących wysokiego poziomu obsługi. - informuje przewoźnik.

Linie Brussels Airlines we wrześniu zanotowały także 28 procentowy wzrost przewozów cargo w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku, który wygenerowany był głównie na trasach pomiędzy Europą a Afryką i Ameryką Północną.

fot: Brussels Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy