×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trasy miesiąca w październiku: Seul i Ryanair


Październik nie obfituje w nowości w rozkładach połączeń linii lotniczych - przewoźnicy czekają na start sezonu zimowego. Hitem będzie nowa trasa LOT-u do Seulu. Ryanair przeniósł za to swoje trasy krajowe na Lotnisko Chopina.


Październikowe podsumowanie nowych tras wyjątkowo nie obejmuje wszystkich debiutów. Pod koniec miesiąca wchodzi w życie zimowy rozkład lotów - dlatego w dzisiejszym podsumowaniu piszemy tylko o trasach, które wystartują wcześniej. Nowości związane ze zmianą sezonu lotniczego podsumujemy w osobnym raporcie pod koniec miesiąca. Z tego powodu wyjątkowo prezentujemy zestawienie jedynie czterech nowości. 

1. Warszawa-Seul (LOT)

To bez wątpienia nowość miesiąca. PLL LOT 17 października po raz pierwszy poleci do Seulu. Loty będą obsługiwane potem trzy razy w tygodniu - wyloty z Warszawy zaplanowano na poniedziałki, środy i soboty. Wszystkie loty obsłużą boeingi 787 Dreamliner z 252 miejscami na pokładzie w trzech klasach podróży: biznes, premium i ekonomicznej. 

2. Krajówki Ryanaira z Lotniska Chopina


Przewoźnik od 4 października przeniósł loty krajowe po Polsce - do Wrocławia i Gdańska - z Modlina na Lotnisko Chopina. To duża zmiana, zwłaszcza dla będących w pośpiechu pasażerów biznesowych, którzy teraz mogą szybciej i łatwiej dotrzeć na lotnisko z większości miejsc w Warszawie. Ryanair lata 189-miejscowymi boeingami 737-800 na razie po dwa razy dziennie do obydwu miast (od końca października będą trzy loty dziennie). 

3. Katowice-Bari (Wizz Air)

Linia od 4 października łączy swoją katowicką bazę z położonym na adriatyckim wybrzeżu Włoch Bari. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty), a obsługuje je samolot typu airbus A320 ze 180 miejscami na pokładzie. 

4. Berlin-Rzym Fiumicino (Ryanair)


Irlandzki low-cost wciąż dynamicznie rozwija swoją ofertę z Berlina-Schonefeld. Od 14 października pasażerowie będą mogli polecieć bezpośrednio na główne lotnisko w stolicy Włoch. Loty będą wykonywane dwa razy dziennie każdego dnia tygodnia 189-miejscowymi, jednoklasowymi boeingami 737-800.

grafika Dominik Sipinski
fot. Mirosław Pachowicz


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie