W Warszawie zostają zniżki dla nowych tras

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 września 2016 18:23
5 komentarzy
W nowym cenniku opłat lotniskowych, który od sezonu zimowego będzie obowiązywał na Lotnisku Chopina, będą zniżki dla nowo otwieranych tras. Zmieni się jednak ich struktura.
Reklama

29 lipca 2016 r. przedsiębiorstwo państwowe Porty Lotnicze złożyło do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego wniosek o zatwierdzenie zmiany "Taryfy opłat lotniskowych na Lotnisku Chopina w Warszawie". Jednym z elementów tego wniosku jest modyfikacja systemu zniżek od opłat lotniskowych, w tym likwidacja części z nich.

- Podkreślenia wymaga fakt, że Portom Lotniczym stale zależy na rozwoju siatki połączeń i zwiększaniu ruchu lotniczego zgodnie z interesem kraju, regionu oraz lotniska. Taryfy przedłożone przez PPL do zatwierdzenia przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie zawierają propozycji likwidacji ani modyfikacji w zakresie zniżek od opłat lotniskowych dla tras nowych dla lotniska, co nie jest tożsame z trasami nowymi dla przewoźników - wyjaśnia w informacji przesłanej do Pasazer.com Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, Urząd Lotnictwa Cywilnego może zatwierdzić nowy cennik w październiku, co umożliwiłoby jego wprowadzenie w życie od początku sezonu zimowego, czyli od końca przyszłego miesiąca.

Obecnie Lotnisko Chopina oferuje w cenniku zniżki od opłat lotniskowych i pasażerskich m.in. za uruchomienie nowej trasy, dla nowych przewoźników, za wzrost liczby częstotliwości lub liczby pasażerów i za pasażerów transferowych.

O zmianie struktury zniżek mówił wcześniej na spotkaniu z dziennikarzami Mariusz Szpikowski, dyrektor naczelny Lotniska Chopina.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
teemu 2016-09-23 16:06   
teemu - Profil teemu
to sorry, ja cię w takim razie źle zrozumiałem!
lysypiotr76 2016-09-23 15:52   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
teemu - Bardzo dobrze zrozumiałem tekst artykułu. Nie zmienia to faktu że chodzi o FR.
teemu 2016-09-23 15:18   
teemu - Profil teemu
drodzy przedmówcy, czytajcie ze zrozumieniem. z wypowiedzi rzecznika wychodzi, że PPL wpadły na sprytny myk jak zabezpieczyć interesy dwóch największych graczy na WAW, czyli LO i W6. Będą zniżki dla tras nowych dla lotniska, ale nie nowych dla przewoźnika. Czyli jeśli przykładowo FR chciałby podebrać pasażerów między Warszawą a Brukselą, to zniżki na WAW nie dostanie, bo Lot lata do BRU, a Wizzair do CRL. Tak samo rzecz się ma z Atenami, Budapesztem, Sztokholmem, Madrytem itp. Zostaje tylko kilka kierunków, na których Ryanair mógłby powojować, np. Londyn, bo nikt z WAW do STN nie lata.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama