easyJet i Amadeus kontynuują długofalową współpracę

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
24 sierpnia 2016 10:34

Linie lotnicze easyJet i Amadeus ogłosiły przedłużenie długofalowego partnerstwa, zapewniającego użytkownikom rozwiązań technologicznych Amadeus stały dostęp do szerokiej oferty taryf przewoźnika.

Reklama

Przedłużenie kontraktu zapewnia biurom podróży korzystającym z rozwiązań Amadeus stały dostęp do szerokiej oferty easyJet, w tym dotyczącej podróży biznesowych.

Kontrakt wspiera strategię wzrostu easyJet, zakładającą rozwój w segmencie podróży służbowych i zapewnienie klientom łatwego dostępu do gamy produktów przyjaznych dla biznesu, takich jak taryfy Inclusive oraz Flexi. Współpraca easyJet i Amadeus trwa od 2007 r. W kolejnych latach easyJet został przewoźnikiem pilotującym innowacyjną funkcję „light ticketing”, pozwalającą biurom podróży rezerwować usługi easyJet w taki sam sposób, jak innych linii, podczas gdy przewoźnik łączył się z Amadeus w technologii XML.

- easyJet będzie kontynuował sprzedaż swojej gamy produktów i miejsc z wykorzystaniem tej technologii. Amadeus na przestrzeni lat odegrał również znaczącą rolę we wspieraniu wzrostu rezerwacji easyJet poprzez swój system GDS. „easyJet był jedną z pierwszych niskokosztowych linii lotniczych, która udostępniła swoją ofertę biurom podróży w pośrednim kanale sprzedaży. Kontynuacja naszej współpracy z Amadeus jest dla nas kwestią priorytetową, przy jednoczesnym wykorzystaniu technologii „light ticketing” i kluczowych produktów, jak taryfy biznesowe. Około 20% pasażerów easyJet podróżuje w celach biznesowych, dlatego chcemy dalej realizować strategię rozpoczętą w 2010 r., zwiększającą nasze zorientowanie na ten segment rynku - powiedział Anthony Drury, szef działu Biznes w easyJet.

- easyJet i Amadeus osiągnęły znaczące sukcesy podczas dotychczasowej, 9-letniej współpracy i cieszymy się, że będziemy mieli szansę ją kontynuować. easyJet skorzystał z naszej szerokiej sieci partnerów biznesowych, w tym korporacji i biur podróży, oraz z naszego dotarcia rynkowego, rozwijając usługi w sektorze podróży biznesowych. Wspólnie wsparliśmy rozwój i wdrożenie nowych inicjatyw i innowacyjnych, unikalnych technologii. Branża turystyczna nieustannie ewoluuje, dlatego chętnie współpracujemy z partnerami, takimi jak easyJet, którzy myślą przyszłościowo. - tak skomentował przedłużenie umowy Decius Valmorbida, wiceprezes ds. dystrybucji i marketingu w Amadeus.


W siatce połączeń easyJet znajduje się ponad 100 popularnych kierunków.

Amadeus współpracuje z ponad 90 niskokosztowymi i hybrydowymi przewoźnikami, oferując 80% wszystkich miejsc dostępnych na świecie w liniach tego typu. W pierwszej połowie 2016 r. rezerwacje w tym segmencie wzrosły w systemie Amadeus o 17% rok do roku.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama